Presunúť na hlavný obsah

Expresné tipy topmodeliek ako ráno dostať pleť do formy: Toto naozaj funguje a vaša pokožka sa vám odvďačí

Krása

Pokiaľ chcete mať hneď ráno krásnu a sviežu pleť, skúste jednoduché, no overené triky topmodeliek, ktoré sú naozaj účinné. Navyše všetko, čo k nim potrebujete, nájdete doma v kúpeľni, či chladničke.

Aj známe a obľúbené topmodelky trápia bežné problémy s pokožkou. Či už je to akné, hyperpigmentácia, alebo dehydratovaná pokožka, to všetko sa im rovnako ako nám nevyhýba. Avšak aby dostali svoju pleť do formy a mali ju krásnu a sviežu, držia sa overených a účinných trikov, ktoré fungujú. No a bonus navyše, ide o prírodné veci, ktoré nájdete aj doma. Inšpirujte sa ich radami.

Neprehliadnite: Vlasové variácie pre rok 2022: Po týchto farbách by ste mali siahnuť, uberú vek a dodajú na sexappeale

Ranná citrusová kúra

Toto je vec, ktorá pomáha mastnejšej a problematickejšej pokožke. Nedá na ňu dopustiť napríklad Karolína Kurková. Je totiž známe, že kyslé potraviny stiahnu póry a vyhladia pleť. Stačí ak zmiešate šťavu z citróna s tromi lyžicami vlažnej vody a nanesiete to na tvár ako pleťovú masku.

Urobte si viac vrstiev, nechajte zaschnúť a umyte. Eliminuje sa akné a zároveň budete mať tvár na prvý pohľad aj dotyk matnejšiu a žiarivejšiu. 

Ružový olej

Ružový olej považujú topmodelky za malé zlato. Stáročia tvorí neoddeliteľnú súčasť v starostlivosti o pleť. Skvele totiž regeneruje a omladzuje, no a na jemné vrásky okolo očí a úst len ťažko nájdete niečo lepšie. Obsahuje cenné zložky a vysokú dávku vitamínu C. Ráno aplikujte pár kvapiek do oblasti, kde sú mimické vrásky najvýraznejšie a nechajte pôsobiť.

Prírodné masky s výťažkom zo zeleného čaju

Medzi ich milovníčky patrí Naomi Campbell, či Cindy Crawford. Uvarte si klasický zelený čaj a opäť si z neho pripravte len masku. Stačí ho len jemne vtierať do pokožky. Vrecúška môžete priložiť na oči.

Celkovo toto pokožku upokojí, zredukuje začervenania a opuchy. Ideálne je po maske natrieť tvár čajovníkovým olejom. 

Obľúbená ľadová kocka s bylinkami

Tomuto sú verné snáď všetky krásky z červeného koberca. A ani sa nedivíme. Obyčajná kocka ľadu, totiž dokáže hotové zázraky.  Každé ráno si ňou prejdite celú tvár. Má to skvelý liftingový efekt, prežiari vás a budete sa naozaj cítiť fresh.

Dobré je pripraviť si kocky s rôznymi bylinkami. Claudia Schiffer to robí už od svojich 17. Podľa nej je to ideálna cesta, ako sa vyhnúť rukám plastických chirurgov naozaj dlho.

Inšpirujte sa: Budúcnosť módy? Mama vizionára Elona Muska predstavila novinku, ktorá sa môže stať čoskoro realitou

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe