Presunúť na hlavný obsah

Výhovorky vám kalórie nespália: Jednoduchý fitness plán, ktorý zvládne každý a definujú ho výsledky

Chudnutie a diéty

Pozitívne myslenie je pri chudnutí považované za kľúč k úspechu. Avšak bez zmeny jedálnička a cvičenia to nepôjde. Pozrite sa, vďaka čomu, konečne nadobudnete spokojnosť s vlastným telom.

Základom je dostať telo opäť do rovnováhy a zbytočne ho nezaťažovať

Mnohé z nás si s príchodom nového roka dali záväzok vo forme perfektnej figúry. Pre niekoho to nie je problém splniť, pre iného je to nedosiahnuteľný cieľ. Vôbec to tak nemusí byť. So správnym vedením a plánom dokáže zhodiť každý. Len k tomu treba aj istú dávku odhodlania

Čo sa týka samotnej stravy, tam je skrátka alfou a omegou všetkého, vynechať rafinovaný cukor. Avšak pri tomto nezabúdajte, že okrem sladkostí sa nachádza aj v rôznych polotovaroch, takže vašou novou výzvou, bude aj sledovanie zloženia jednotlivých potravín, ktoré si doprajete.

Povolenú sú mliečne, celozrnné produkty, veľa čerstvej a surovej zeleniny, či ovocia. Pri ovocí si vyberajte skôr to viacej vodové ako melón, pomaranče, grapefruity. Skvelé sú na trávenie aj jablká. Čučoriedky a maliny zase obsahujú veľké množstvo antioxidantov. 

Prečítajte si: Je zdravé mať občas hlad, aby sme spaľovali? Koľko hodín by malo byť medzi jednotlivými jedlami?

Podstatné je dostať telo opäť do rovnováhy, zbytočne ho nezaťažovať a  zároveň mu pomôcť sa prirodzenou cestou prečistiť. Dôležité je, aby ste sa zbavili škodlivých látok a počas celého dňa mysleli na hydratáciu. Pokiaľ totiž málo pijete (ráta sa voda a bylinkové čaje), pečeň nepracuje presne tak ako by mala a proces očisty, ktorý chcete organizmu dopriať, nedokáže byť taký účinný ako by sme chceli. 

Príklad jedálnička: 

  • raňajky: grécky biely jogurt s malinami a čučoriedkami
  • obed: ryba s dusenou brokolicou na kokosovom mlieku, jasmínová ryža (obsahuje menej škrobu)
  • večera: grilovaná zelenina s avokádom preliata olivovým olejom

"Udržiavajte v rovnováhe váš prísun kalórií a množstvo telesnej aktivity. To je úplný základ, na ktorom dokážete aj z dlhodobého hľadiska stavať a skutočne funguje. "To čo potrebujete pri cvičení je zvýšiť svoj tep na 60 až 70% maxima, približne na tridsať minút, každý druhý deň. Keď chcete zistiť svoj maximlálny srdcový tep, odčítajte svoj vek od čísla 220," vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

Príklad tréningu: 

  • Pondelok: beh - 35 minút, prípadne rýchla chôdza 45 minút
  • Utorok: sklápačky, drepy, brušáky, jumping jack - 35 minút 
  • Streda: bicyklovanie - 40 minút
  • Štvrtok: brušáky, výskoky vpred, jumping jack, skákanie na švihadle, zakopávanie - 35 minút
  • Piatok: plávanie 45 minút

Neprehliadnite: Mini cut alias rýchle vyrysovanie tela do 8 týždňov: Tieto cviky vám ho zaručia

Len správnou kombináciou zmeny jedálnička, vhodných cvikov, teda celkovou zmenou životného štýlu, dokážete napredovať. A ak na sebe uvidíte prvé výsledky, verte že vaše odhodlanie sa ešte viac naštartuje. Tak čo, pripravení, čeliť novým výzvam? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe