Presunúť na hlavný obsah

Nepriberte počas sviatkov ani pol kila: Držte sa týchto troch bodov, ktoré sú v tomto smere kľúčové

Chudnutie a diéty

Ak po sviatkoch nechcete bojovať so zbytočnými kilami navyše, mali by ste sa držať troch bodov, ktoré vám pomôžu držať sa na uzde a zároveň dopriať si všetko na čo máte chuť. Viete, v čom tkvie tajomstvo úspechu?

Obdobie sviatkov je práve tým, kedy si zrejme doprajeme oveľa viac ako by sme mali. Číhajú na nás všetky sladké dobroty, nezdravé jedlá a naozaj je náročné im odolať. Ono to vlastne ani nemusíte robiť, pokiaľ sa budete držať troch pravidiel, ktoré naozaj fungujú. Pozrite sa spolu s nami na zásady, ktorých by ste sa mali držať. 

1. Nakladajte si porcie o veľkosti dlane

Tohto pravidla sa držia Japonci aj Číňania a funguje to skvele. Zjete totiž presne toľko, koľko vaše telo potrebuje. Ideálne je medzi hlavnými jedlami nezajedať. Takže ak si dáte šalát a rybu, či rezne, na raňajky si môžete dať koláčiky, ale medzitým sa držte toho, že už vám viac netreba. Takisto si pokojne dajte dva poháre vína, ale odporúča sa vynechať sladké likéry. Tie obsahujú totiž väčšie množstvo kalórií, ako samotné koláče. 

Mohlo by vás zaujímať: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

2. Podporte chudnutie a trávenie bylinkami

Toto je ideálny spôsob ako pomôcť telu lepšie spracovať všetky nezdravé dobroty, ktorým sa inak vyhýbate. Pomôže mu to zároveň naštartovať spaľovanie, čo je v tomto čase viac ako len vítané. Urobte si domáci drink, ktorý budete piť trikrát za deň. Skvelé je, že pomáha eliminovať aj chuť do jedla.

Bylinkový nápoj: 

  • 3 citróny
  • vetvička rozmarínu
  • dve chilli papričky
  • estragón
  • voda
  • lyžička kurkumy
  • lyžica kokosového a olivového oleja

Všetko spolu vymixujte a vypite. Pokiaľ budete tento nápoj, v kombinácii s danými bylinkami piť pravidelne, uvidíte výsledky. Budete sa cítiť oveľa ľahšie, prebytočná voda z tela odíde a rovnako sa zbavíte nafúknutého bruška. 

Čítajte tiež: 4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

3. Pohyb, pohyb pohyb

Áno, bez neho to skrátka nepôjde. nemusíte však tráviť hodiny vo fitku. To ani náhodou. Úplne postačia prechádzky na dennej báze. Ideálne je urobiť počas dňa apoň 10000 krokov. Na tom sa zhodujú odborníci na chudnutie aj fitness tréneri. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe