Presunúť na hlavný obsah

Expresné cviky, ktoré fungujú na oblasť bokov a pása: Dostaňte sa do formy ešte pred sviatkami

Chudnutie a diéty

Množstvo žien sa práve počas sviatkov tak trochu "opustí" a dopraje si oveľa viac hriešností ako inokedy počas roka. Ak sa chcete vyhnúť priberaniu, zapracujte na sebe ešte pred Vianocami. Áno, stále stíhate.

Ak aj vy patríte do kategórie žien, ktoré si počas sviatkov radi niečo doprajú, je čas začať sa venovať aj svojej figúre v predstihu. Teda ak po sviatkoch, nechcete vidieť ručičku na svojej váhe, ako stúpa smerom nahor. Práve preto začnite na sebe pracovať už teraz.

Viete ako sa to hovorí: "Telo si pamätá" a ono to nie je iba fráza. Čiže cielené cviky na brucho a oblasť pása, ktoré patria medzi najproblematickejšie ženské partie, sú niečím, na čo sa treba zamerať. 

1. Mŕtvy ťah s vystretými nohami

Postavte sa k činke s chodidlami od seba, zhruba na šírku ramien, špičky nôh nasmerujte mierne von. Vypnite hrudník, ramená zároveň tlačte nadol a dozadu, stred tela zostáva spevnený. Nadýchnite sa a začnite činku zdvíhať. Dotiahnete, až kým nie je telo vo vzpriamenej polohe. V takejto polohe spolu s činkou klesáte späť.  Čo sa týka počtu opakovaní, najlepšie je vykonávať 3 série po 10-15 opakovaní. 

2. Drepy

Pri drepoch celkovo a najmä tých zameraných na prednú časť stehien je najpodstatnejšie mať chodidlá na šírku bokov. Na to si dajte pozor. Spevnite telo a postupne prechádzajte do drepu. Chrbát po celý však udržiavajte rovný. 

3. Výpady

Postavte sa a urobte výpad vpred tak, že koleno prednej nohy sa nedostáva pred špičku. V praxi to vyzerá, že zviera uhol okolo 90°. Koleno zadnej nohy postupne spúšťate, až kým sa jemne nedotkne podlahy. Celá cvičenie by malo byť veľmi plynulé.

Prečítajte si: Najväčšia hrozba u žien, ktoré skúšajú rôzne diéty a experimentujú s telom: Nesprávny jedálniček vás môže stáť veľa

4. Cvičenie na bosu

Cvičenie s vlastnou váhou na bosu je to najlepšie, čo pre svoj pás môžete urobiť. Naozaj platí, že vám úplne stačia tri minúty denne. Zapájate totiž všetky svaly, posilňujete panvové dno, spevňujete spodné brucho a zároveň tvarujete aj zadok. Čo tiež nie je ako vedľajší efekt na škodu. 

Okrem toho k daným cvikom pridajte vždy túto zostavu:

  • 6 x 40 sed-ľah
  • 15 minút boxovanie
  • 4 x 40 akékoľvek cviky na šikmé brušné svaly
  • plank s výdržou 60 sekúnd až 90 sekúnd

Ideálne je cvičiť aspoň 5x do týždňa a držať sa týchto zásad:

  • Vyhýbajte sa cukru
  • Jedzte viac proteínov
  • Pite veľa vody
  • Jedzte potraviny bohaté na vlákninu

Neprehliadnite: Nakopnú metabolizmus, dodajú vitamíny. Päť potravín, ktoré je potreba pridať si do jedálnička počas chudnutia

Vydržte v tomto nastavení do Vianoc a uvidíte, že vás žiadne nemilé prekvapenie po sviatkoch na vašej figúre, nebude čakať. A pokojne si môžete dať aj obľúbený zemiakový šalát a rybu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe