Presunúť na hlavný obsah

Kalorický deficit nie je hladovanie: Ak sa zameriate na tento element, schudnete a nebudete bojovať s vlastným telom

Chudnutie a diéty

Ak chceme schudnúť, potrebujeme dosiahnuť kalorický deficit. Ani pri ňom však nemusíte hladovať. Stačí si osvojiť jednu vec a nielenže zhodíte, ale budete sa aj cítiť skvele.

To, čo reálne potrebujete je mať čo najviac svalov a čo najmenej tuku

Pokiaľ sa chcete dopracovať ku krásnej postave, občas sa to zdá ako hotová veta. Nemusí to však tak byť, pokiaľ si správne nastavíte plán. Základná rovnica úspechu je totiž úplne jednoduchá. Potrebujete telo dostať do kalorického deficitu a vtedy zhadzujete. A vôbec neplatí, že musíte hladovať. Práve naopak. Pokojne si môžete dopriať aj pizzu, či hranolčeky. Všetko je to len o správnom dennom nastavení.

Neprehliadnite: Najčastejšie problémy s chudnutím: Čím skôr ich spoznáte, tým skôr dosiahnete vytúženú postavu

"Keď budete v kalorickom deficite, budete chudnúť a stravu si môžete flexibilne nastaviť. Pomer medzi počtom kalórií, ktoré skonzumujete a tými, ktoré aktuálne spálite, je teda rozhodujúcim faktorom vášho chudnutia, či naberania. Musíte si však uvedomiť aj to, že pri chudnutí, nie je dôležité zmeniť číslo na váhe. To, čo reálne potrebujete je mať čo najviac svalov a čo najmenej tuku. Platí totiž, že aj pri tej istej váhe môžete vyzerať diametrálne odlišne."

Podstatou vášho stravovania počas dňa je mať najmä zdravú, vyváženú a nutrične bohatú stravu s dostatkom mikroživín. Hovorí sa, že 80% vášho denného príjmu by mali tvoriť takéto tzv. clean food, no vrámci zvyšku si môžete uletieť. Treba sa však držať pravidla, že ideálny príjem kalórií pri chudnutí  je okolo 1200 za deň.

Čiže ak si dáte dva trojuholníky pizze, počas zvyšku dňa vám zostáva priestor na nejakú čerstvú zeleninu, či ľahkú polievku, aby ste dodržali limit. Samozrejme ráta sa aj s tým, že psychika v tomto smere zohráva špecifickú rolu. Práve preto by ste sa zbytočne nemali trápiť ak neviete odolať čokoláde, či zmrzline. Pokojne si ju dajte, len to vybalancujte zdravými variáciami. Ráta sa aj dostatočný pohyb. Nezabúdajte na to, že sedavý spôsob života je vlastne nové fajčenie. 

Nemusíte prejsť 10000 krokov denne, ale zdravá prechádzka, či kvalitné kardio sú elementami, ktoré vám pomôžu krásne dotvarovať figúru a konečne sa prepracovať k vytúženému cieľu. 

Prečítajte si: Zamerané na pás a boky: Kombinácia zmeny jedálnička a cielených cvikov vám pomôže dostať tieto partie do TOP formy

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe