Presunúť na hlavný obsah

Aj pred 50-tkou si dokáže udržať štatút jednej z najkrajších žien sveta. Heidi Klum pritom nedá dopustiť len na dve veci

Zahraničné celebrity

Obľúbená euróspska topmodelka je na vrchole svojej kariéry, no napriek tomu záujem o ňu neupadá, práve naopak. Z Heidi je ikona, ktorá dokazuje, že vek je len číslo - a nie darmo je išnpiráciou pre iné ženy.

Prvé kroky Heidi k modelingovej kariére sa pripísali skôr náhode než predurčenému úspechu. Do súťaže, ktorá sa zameriavala na mladé talenty a modelky, ju totiž zobrala kamarátka. Dnes už topmodelka zaujala natoľko, že sa všetky svoje rivalky dokázala poraziť. Z približne 25-tisíc záujemkýň, ktoré sa snažili preraziť v modelingovom svete, vyhrala totiž práve ona. 

Exkluzívny kontrakt, ktorý jej zabezpečil život v Spojených štátoch, ale aj možnosti, aké boli dovtedy pre európske modelky nevídané - to všetko sa začalo diať už v prvých mesiacoch po skončení školy. Záujem o stále vysmiatu a krásnu blondínu sa stupňoval a dostalo sa jej tej najväčšej prestíže - stať sa anjelikom prestížnej značky Victoria's Secret. 

Prečítajte si: Trendy sú pre mňa demotivujúce: Hailey Bieber vníma módu ako prezentáciu vlastných emócií a vnútorného prežívania

Formu si udržiava aj po rokoch

Úspechy krásnej Heidi naozaj ťažko len zrátať, keďže sa stala svetovou ikonou. Nebolo by prestížnej značky, s ktorou by nespolupracovala - a ktorej by neprepožičala svoju tvár. V roku 2008 sa stala najlepšie zarábajúcou modelkou sveta, no napriek tomu nezabudla na svoje korene, práve naopak. Všetok svoj voľný čas trávila vo svojom rodnom Nemecku, kde sa neskôr aj so svojou rodinou usídlila po neúspešnom vzťahu. 

Zdá sa, že silný modelingový gén neminul ani dcéru slávnej modelky, Leni Klum, ktorá sa po vzore slávnej mamy už odjakživa chcela stať modelkou. Niet sa čomu čudovať - mala doma ten najlepší vzor. 

Na Heidi je prekvapivé však najmä to, že napriek pribúdajúcemu veku sa stále udržiava v neuveriteľne skvelej forme. Aj keď má dva roky do 50-tky, svojím telom môže zahanbiť nejednu tínedžerku. Z jednej časti priznáva, že za to môže šťastie - a že počas tehotenstva nemala žiadne strie, ale zároveň sa spolieha na svoju osvedčenú rutinu. Za to však nepochybne bolo to, že bolo už odjakživa fanúšičkou aktívneho pohybu.

Nikdy totiž nebola fanúšikom dlhých opálení - a uvedomuje si, že práve slnko je nepriateľom mladosti číslo jeden. „Už na začiatku svojej kariéry som sa naučila, že slnku sa príliš vystavovať netreba. Opálenie vydrží týždeň alebo dva, potom začína blednúť - to za poškodenie kože nestojí,'' prezradila Heidi a dodala, že od útleho veku dbá na to, aby SPFko používali aj jej deti - a to každý deň pred školou a kedykoľvek, keď idú na slnko.

Druhou vecou je jednoznačne správna strava. V tom Heidi odporúča najmä potravinu, ktorú mnohí vylučujú. „Keď mysíte na starnutie, musíte myslieť na celé telo. Musíte myslieť na to, ako ho hlavne posilniť - a to začína správnym stravovaním, plným nutričných hodnôt. Ja mám pohár mlieka každý večer. Keď som bola tehotná, bol to liter mlieka denne,'' priznala modelka. 

Jej tréner síce tejto logike nechápal, no pre ňu to fungovalo. A zdá sa, že aj stále funguje. Dôkazom toho je kampaň pre značku Kim Kardashian, kde ukázala svoju figúru.

Veríte beauty radám Heidi?

spolu hlasovalo 93 ľudí

Neprehliadnite: Doháňa slávnu mamu? Dcéra Heidi Klum je nepochybne novou hviezdou modelingu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe