Presunúť na hlavný obsah

Herečka Natália Germáni v novej romantickej komédii: Verím na lásku, ktorá môže trvať aj celý život

Slovenské celebrity

Česko-slovenská romantická komédia Láska hory prenáša sa odohráva v tatranskom hoteli počas niekoľkých hodín v svadobný deň nevesty Alex. Tri príbehy, z ktorých sa film skladá, sa niekoľkokrát pretnú a v závere spoločne vyvrcholia.

Prvá poviedka sleduje Kláru (Natália Germáni), ktorá do hotela prišla na lyžovačku so svojou kamarátkou. Tá však po úraze skončila v nemocnici a Klára sa teraz nudí sama na izbe. O zábavu sa jej postará inštruktor lyžovania Petr (Marek Lambora), zdanlivý lámač ženských sŕdc. Keď Kláru poprosí, aby mu pomohla pripraviť rande pre najkrajšie dievča v hoteli a ukradnúť občerstvenie zo svadobnej hostiny, rozhodne sa na ponuku dobrodružstva pristúpiť, odhodlaná odolať jeho prirodzenému šarmu. Ale skutočne sa jej to podarí?

Čítajte tiež: Táňa Pauhofová už radostnú správu neskrýva: Po utajenej svadbe čaká svoje prvé bábätko

V druhej poviedke sledujeme nevestu Alex (Anna Fialová), ktorej sa svadobný deň každou minútou viac a viac rúca. Ženích Matej (Noël Czuczor) je nezvestný, svedkyňa zablúdila, nevesta má miesto kytice kus obhoreného plastu, jej otčim (Matej Landl) sa hrá na Hercula Poirota v snahe odhaliť zločin, ktorý sa nestal a Alexina matka (Lenka Krobotová) komanduje každý jej krok. Najťažšou úlohou mladej nevesty je tak udržať chladnú hlavu vo chvíľach, keď sa zdá, že ju už všetci naokolo stratili – samozrejme s humorom a šarmom jej vlastným.

Hlavnou postavou tretej poviedky je Robert (Richard Stanke) - Alexin otec a majiteľ hotela, v ktorom sa svadba koná. Naoko nespoľahlivý bohém, o ktorom si Alex myslí, že mu je prednejšie všetko okrem nej, musí spolu s manažérom hotela Patrikom (Csongor Kassai) nájsť nezvestného ženícha a zachrániť svadbu. Do cesty mu však prichádzajú prekážky týkajúce sa prevádzky hotela a jeho hostí, ktoré hľadanie ženícha komplikujú…

Komédia Láska hory prenáša zasadená do romantického prostredia tatranskej svadby je debutovým filmom režiséra Jakuba Machalu, tvorcu seriálov Stylista či Láska v čase korony, a dvojnásobného držiteľa ceny Anděl za videoklip roka. Producentmi filmu sú slovenská spoločnosť Bright Sight Pictures a české DARQ Studio. Realizáciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie a generálny partner BTK. Ďalšími partnermi filmu sú aj FTV Prima, TV JOJ, Dedoles, Opel, Hotel Hubert a SodaStream. Snímku do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film, českým distribútorom je Bontonfilm.

Mohlo by vás zaujímať: Dara Rolins žiari: Pri svojej dcére a partnerovi je krajšia ako kedykoľvek predtým, najnovšie fotky sú toho dôkazom

Pri tejto príležitosti sme vyspovedali herečku Natáliu Germáni, ktorá okrem iného prezradila aj to, že neprestáva veriť v skutočnú lásku, ktorá môže pokojne trvať aj po celý život.

Môžete, prosím, predstaviť svoju postavu?

Moja postava sa volá Klára a pravidelne chodieva lyžovať na dovolenku s kamarátkou. Je to intelektuálka, vtipná, trefná a veľmi pohotová. No a napriek tomu, že si to možno sama neprizná, jej dokáže tiež niekto zamotať hlavu.

Myslíte si, že máte s touto postavou niečo spoločné?

Myslím, že v každej postave sa snažím nájsť niečo, čo máme spoločné. Pochopiť ju. Jej správanie. Napokon, stvárňujem ju ja, takže iná šanca ani nie je. Pri Kláre mám pocit, že si málo verí. Sebavedomie sa síce buduje postupne, ale myslím, že sa v živote popálila. Či nájde stratenú dôveru v niekom, to uvidíte :-)

S Markom Lamborom ste sa po rozprávke Princezná zakliata v čase stretli už v druhom filme. Myslíte si, že to, že ste sa poznali už pred týmto nakrúcaním, vám nejako pomohlo pri stvárňovaní vzťahu medzi Petrom a Klárou?

S Markom sa poznáme z predchádzajúceho projektu Princezná zakliata v čase, kde sme hrali zhodou okolností tiež pár. Myslím si, že je to pre nás obrovská výhoda. Vďaka predchádzajúcej spolupráci už vieme, čo od seba môžeme čakať, poznáme sa a najmä vieme si zo seba vystreliť, ale aj si povedať, keď sa nám niečo nezdá.

Prečo ste sa rozhodli pre účinkovanie v tomto filme? Presvedčil vás scenár, režisér, zvyšné herecké obsadenie?

Ešte som si nevybrala film podľa toho, kto v ňom hral. U mňa veľmi zavážilo, že predchádzajúci projekt bol veľmi náročný, ťažký žáner. Veľmi som sa tešila, že teraz si môžem vyskúšať zase niečo komediálne, niečo pohodové, pekné... A taktiež sa mi veľmi páčil scenár.

Láska hory prenáša je romantická komédia. Aká je vaša najobľúbenejšia romantická komédia a prečo? Ste fanúšikom tohto žánra, alebo ako divák preferujete iný typ filmov?

Mám rada práve temné žánre, najradšej psychologické drámy a trilery. Niekedy si pozriem aj horor, ale musím sa priznať, že keď nemám chuť nejako príliš veľa premýšľať, tak rada si pustím aj úplne ľahkú romantickú komédiu.

Čo bola pre vás na tomto nakrúcaní najväčšia zábava? Skúste sa s divákmi podeliť o nejakú zaujímavosť, alebo vtipnú historku.

Všeobecne bolo toto natáčanie veľmi príjemné. Všetci sú v pohode, v dobrej nálade, nie je tu žiaden tlak, žiaden stres, teda aspoň ja ho necítim ako herec na pľaci, takže sa stále cítim príjemne. A práve som si spomenula na vtipnú historku z fotenia plagátov. Vtedy sme si úplne neporozumeli – Čech so Slovákom v jednom výraze a vznikla z toho celkom fajn slovná prešmyčka, na ktorej sme sa celkom dlho zabávali.

Myslíte si, že láska hory prenáša?

Myslím si, že áno. Ja na lásku verím a verím aj na lásku, ktorá môže trvať celý život.

Ako sa vám hrá v komédii?

Super a užívam si to! Nebolo tomu tak vždy. Na škole som mala so smiechom na javisku veľký problém. Postupne som sa s tým myslím naučila celkom pracovať, no napriek tomu považujem komédiu za najťažší žáner pre hereckú prácu. Samozrejme, pokiaľ sa robí dobre a všetky tie vtipné sekvencie vyjdú ako majú.

Ako prebieha spolupráca s debutujúcim režisérom?

S Kubom sa mi pracuje veľmi dobre, celý štáb drží pohromade a je veľmi pohodový, vtipný, a milý človek. Je veľmi empatický voči hercom a musím povedať, že naozaj režíruje. Každý režisér má totiž svoj štýl. Niekto povie viac, niekto takmer nič. V každom prípade myslím, že napriek mladému veku vie, čo chce. A to je, pre mňa ako herca na pľaci, veľmi dôležité.

Premiéry filmu Láska hory prenáša sa zúčastnili nielen samotní tvorcovia a účinkujúci, ale aj mnohé známe osobnosti.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe