Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor s herečkou Natáliou Germáni: Aké je to pozerať sa na seba vo filme a ako sa jej zmenil život po narodení dcérky?

Slovenské celebrity

Slovenská herečka, ktorá zažiarila vo filme Amnestie, je označovaná za jednu z najkrajších osôb slovenského šoubiznisu. V rozhovore prezradila ako vníma krásu ale aj to, ako sa jej zmenil život.

Ešte predtým, než vás Slovensko začalo registrovať ako herečku, ste sa objavili v súťaži Miss Slovensko či v seriáli Deň a Noc. Čo vás viedlo k tomu, aby ste sa zúčastnili týchto formátov? Aká to bola pre vás skúsenosť?

Myslím, že zakaždým to bola túžba skúsiť niečo nové. Vždy som s niečím takým prišla a začala to realizovať. Na Miss som sa prihlásila viac-menej zo zvedavosti. To, že som sa dostala do finále, bol pre mňa vtedy veľký úspech. Každopádne od tejto skúsenosti to už išlo veľmi rýchlo a postupne. Cez Miss k foteniu, od fotenia k reklamám a od reklám k seriálu. Na každú z menovaných vecí som absolvovala casting alebo v niektorých prípadoch aj niekoľko kôl castingov. Tých skúseností, ako sa vynájsť v nových situáciách a okolnostiach, bolo teda požehnane.

Pôvodne ste študovali marketing, potom ste sa rozhodli pre herectvo. Kedy nastal ten bod, keď ste si uvedomili, že to chcete robiť a ako vaše štúdium vyzeralo? Čo všetko vám dalo do života?

Toto nebol zrovna môj nápad. Počas nátáčania Deň a noc za mnou prišla dramaturgička Kika (pozdravujem), či by som nechcela skúsiť ísť herectvo študovať, pretože si myslí, že mám talent. Herectvo ma neskutočne bavilo, no nechápala som ho vtedy ako nejaké stabilné povolanie, ktoré by ma dokázalo uživiť. U nás v rodine totiž nemáme žiadne umelecké povolania, takže to bola pre mňa neznáma. Nakoniec, v tom čase som okrem iného študovala inú, spomínanú školu. Čas bežal, ja som nad tým čoraz viac uvažovala a zistila som, že herectvo je asi prvá vec, pri ktorej by som ostala a neskúšala už žiadne ďalšie. Tak sa aj stalo. Išla som na prijímačky, vzali ma, vyštudovala som, pracujem a milujem to stále rovnako ako vtedy. A čo mi dalo štúdium? Možnosť lepšie spoznať samú seba, otvoriť sa a naučilo ma byť autentickou a hlavne sa nehanbiť. :)

Prečítajte si aj: Súdržnosť, akú nevidieť. Alexandra Orviská vychádza s priateľkou svojho expriateľa ako s najlepšou kamarátkou

Účinkovali ste vo filme Amnestie, ktorý je pre Slovensko úspešným projektom. Aké to bolo pozerať sa na seba na filmovom plátne? Spomínate si ešte na pocity, ktoré vo vás natáčanie či premiéra tohto filmu vyvolali?

Vždy keď sa vidím, sú to zmiešané pocity. Je to zmes zvedavosti, hrdosti, šťastia, ale aj nervozity, strachu a niekedy žiaľ, aj sklamania. Amnestie však určite neboli tento prípad. Na tento film som naopak veľmi hrdá a priniesol mi aj mnoho zimomriavkových momentov. To bude ale aj tým, že mám rada dramatické žánre. Aj ako divák a aj ako herec.

Momentálne čakáte na premiéru českej rozprávky Princezná zakletá v čase, v ktorej ste stvárnili jednu z hlavných postáv. Aké bolo toto natáčanie?

Skvelé. Stretla som skvelých ľudí a po pracovnej stránke zažila opäť niečo nové. Čestina, akčné scény a nové prístupy k herectvu a práci. Rozprávka je koncipovaná tak, že sa princeznej, ktorú hrám, opakuje jeden deň stále dokola. Niekedy bolo teda skutočne náročné odohrať jeden obraz (scénu) napríklad ôsmymi rôznymi spôsobmi s tým, že sa musí postupne meniť aj charakter postavy. Myslím, že rekordná scéna bolo vstávanie zo sna. To sme robili na viac ako 30 spôsobov. V postate sa to točilo celý jeden deň.

Už viac než dva mesiace sa tešíte z dcérky Zuny. Bolo pre vás bábätko príjemným prekvapením, alebo ste ho plánovali dlhšie?

Bábätko je najväčší dar. Zuna si to namierila k nám a sme za to neskutočne vďační. Ja som prijala rolu matky, ktorá ma strašne veľa učí, najmä o sebe samej. A to, či sa o nás píše alebo nepíše veľakrát ani nevieme, takže to v podstate vôbec neriešime. Ak to má niekoho potešiť, zaujať alebo inšpirovať, je to úplne v poriadku.

Keďže ste aj vy, aj váš partner Martin Valihora známi, spomínanej medializácii a bulváru neujdete.. ako sa s tým vysporiadavate? Predsa vy nie ste typ, ktorý by zdieľal svoje súkromie s cudzími ľuďmi...

V dnešnej dobe médiá “kradnú” súkromné fotografie z Instagramu, Facebooku a iných sociálnych sietí. Na druhej strane, keďže ich zavesím na internet, stávajú sa verejnými, takže sa nemôžem čudovať, keď si ich niekto “požičia” a spraví z nich článok. Ja dávam na internet len to, s čím sa chcem podeliť a z čoho mám radosť, takže ak sa to náhodou niekde objaví, vôbec ma to nevyvádza z miery.

Mohlo by vás zaujímať: Herečka Natália Germáni porodila v magický dátum: Bubeník Martin Valihora je hrdým a šťastným otcom

Ste mimoriadne krásna žena a mnohí vás prirovnávajú k Angeline Jolie. Svoju tvár, postavu a celkovo krásu však neprezentujete tak, ako tisíce iných mladých žien.. prečo?

Ďakujem pekne, haha. Tiež to prešlo určitým vývojom a zastala som na tomto bode, kedy mi je vzácna moja vlastná intimita. S tou sa prezentovať ako súkromná osoba nemienim. Samozrejme iné je to v mojej práci, kde je to až “must have”. Stále s tým vnútorne bojujem, ale je to súčasťou mojej práce, takže sa s tým musím zakaždým nejak vysporiadať. A čo sa týka ženskej krásy, podľa mňa je ukrytá v sebavedomí a vysporiadaním sa sama so sebou. Či už po fyzickej, ale aj po psychickej stránke.

- Najčítanejšie -