Presunúť na hlavný obsah

Jednoduchá zásada, ako si kvôli dezertom nepokaziť chudnutie do plaviek: Riaďte sa pravidlom troch hltov

Chudnutie a diéty

Či je vaším cieľom schudnúť alebo udržať si aktuálnu váhu, dobre viete, že cukrovinky do vášho jedálnička nepatria, nemôžu doň patriť. Ale chuť na sladké si nevyberá, prepadáva aj tých, ktorí ho nevyhľadávajú. Ako teda ulahodiť svojim chuťovým pohárikom a nepribrať?

Chuť na sladké sa dá utíšiť ovocím, kockou horkej čokolády či hrsťou orieškov. Keď však nedokážete prestať myslieť na sacherovu tortu, baklavu, donut s polevou či čokoľvek sladké, čo znesie prívlastok kalorická bomba, nemusíte vešať hlavu. Je tu pravidlo troch hltov, vďaka ktorému si vychutnáte akýkoľvek dezert a nepriberiete. 

Pravidlo troch hltov je u všetkých, ktorí si striktne kontrolujú svoju telesnú hmotnosť, veľmi rozšírené a aj obľúbené. Povoľuje ochutnať všetko, čomu by ste sa mali vyhýbať, čo máte zakázané, ALE… Áno, je tu jedno veľké ALE.

Neprehliadnite: 7-dňová výzva, ktorá vás pred letom dostane do formy: Inšpirované prvkami, ktoré zabránia jojo efektu

Či už to bude punčový rez alebo karamelový veterník, nejedzte z nich viac, ako tri sústa. Len ochutnajte, každé jedno sústo si dôkladne vychutnajte, vnímajte ho naplno, pokojne aj so zavretými očami, a potom čakajte. 

S najväčšou pravdepodobnosťou sa už k tanieru s maškrtou nevrátite, nebudete mať potrebu. Zistíte, že ste mali len obrovskú chuť na niečo veľmi sladké a tak ako rýchla prišla, tak aj rýchlo odišla. Na jazyku budete mať chuť dezertu a v mysli žiadne výčitky svedomia. Skôr budete cítiť hrdosť, lebo ste neporušili pravidlá svojej diéty, pretože ste nijako neohrozili svoje aktuálne číslo na váhe.     

Prečítajte si: Privítajte leto v novej forme: Vegánska diéta dostane do formy aj ľudí, ktorí s figúrou dlhodobo bojujú

Pravidlo troch hltov poznajú aj čašníci. Tí po tom, ako hosťovi prinesú dezert, z diaľky sledujú, či už zjedol prvé tri sústa. Ak áno, prídu za hosťom a opýtajú sa ho, či je všetko v poriadku, alebo či mu dezert chutí. Vedia totiž, že prvé tri hlty sú pre chuťové poháriky najdôležitejšie. 

Tak čo? Vyskúšate pravidlo troch hltov aj vy?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe