Presunúť na hlavný obsah

7-dňová výzva, ktorá vás pred letom dostane do formy: Inšpirované prvkami, ktoré zabránia jojo efektu

Chudnutie a diéty

Pokiaľ sa chcete dostať pred letom do formy, skúste 7-dňovú ovocnú výzvu, ktorú známe krásky milujú. Prečistí vám telo a zároveň ho doplní vitamínmi. Treba sa však držať určitého pravidla.

Musíte dodržať počet denných porcií a zároveň by táto forma očisty nemala trvať nikdy viac ako sedem dní

Keď túžite po sexi krivkách a máte za sebou už sériu neúspešných pokusov, skúste diétu inšpirovanú frutariánstvom. Je ideálna pre ženy milujúce sladké aj keď si namiesto čokolády môžete dopriať len veľkú dávku cukru vo forme čistého ovocia. 

Naozaj málo ľudí vie, že veľmi odhodlaným a zaprisahaným frutariánom bol Steve Jobs. Roky bol vegánom, no postupne eliminoval zo svojho jedálnička všetko okrem ovocia, zeleniny a niektorých druhov orechov. Túto diétu skúsil aj herec Ashton Kutcher, či Mila Kunis alebo Sarah Jessica Parker. Oni však konzumovali výlučne ovocie.

Hoci ide o mimoriadne prísny režim, napokon na sebe uvidíte skvelé výsledky. Musíte však dodržať počet denných porcií a zároveň by táto forma očisty nemala trvať nikdy viac ako sedem dní. Inak si môžete z dlhdobého hľadiska spôsobiť problémy. Žiaden extrém nie je dobrý a to treba mať na pamäti. 

Čítajte: Behanie a chudnutie. Koľko môžete schudnúť a kde robíte chybu, keď sa vám to nedarí vidieť?

Frutariánstvo ako také je veľmi striktná forma vegánstva, ktorá dovoľuje konzumovať len surové ovocie a niekedy aj orechy a semienka. Mnohí ľudia túto formu stravovania vnímajú ako nejaký filozofický smer, kedy si doprajú výlučne len druhy, ktoré spadli na zem a odmietajú jesť ovocie, ktoré bolo odtrhnuté. 

7 dňová ovocná výzva, ktorá vás dostane do formy: 

Pondelok

Raňajky: miska černíc
Obed: dve jablká a hruška
Večera: maliny a 20 g orieškov

Utorok

Raňajky: pomarančovo - mangové smoothie zarobené s vodou a púpavovými lístkami
Obed: väčšie mango
Večera: ananás s grepom poliaty pár kvapkami makového oleja

Streda:

Raňajky: jahody s malinami a chia semiačkami
Obed: dva banány 
Večera: žltý melón

Štvrtok

Raňajky: červený pomaranč s grepom
Obed: dva kusy zlatého kiwi
Večera: červený melón

Piatok

  • Raňajky: mix lesného ovocia s ľanovými semienkami, preliaty kokosovým olejom
  • Obed: miska černíc s čučoriedkami
  • Večera: jahody

Sobota

Raňajky: banán s bielym hroznom
Obed: mango
Večera: dve nastrúhané jabká 

Nedeľa

Raňajky: maliny, černice a jahody s banánom
Obed: miska čerešní 
Večera: mix žltého a červeného melóna

Čo sa týka veľkosti porcíí, jedno jedlo by malo mať maximálne 135g. Denne tak prijmete 405 gramov čistého ovocia. Piť by ste mali len čistú vodu a bylinkové čaje. 

Benefity ovocia, ktoré si doprajete počas tohto týždňa sú nepopierateľné. Jablká, hrušky, černice, či maliny majú vysoký obsah vlákniny, zároveň aj znižujú hladinu cholesterolu a pomáhajú zlepšiť zažívanie. Jahody, grepy, či pomaranče a citróny majú v sebe obrovské množstvo vitamínu C. Chránite tak svoj imunitný systém.

Mohlo by vás zaujímať: Obézne plus size fitnesky ako nový trend sociálnych sietí: To, že modelka nafotí kampaň, z nej nerobí zdravého človeka

Mango, červený a žltý melón, banány obsahujú draslík, ktorý pomáha regulovať rovnováhu tekutín v tele. Tropické ovocie nesie v sebe vysoký obsah kyseliny listovej. Tá podporuje tvorbu červených krviniek. Bobuľové ovocie a slivky sú skvelým antioxidantom

Nikdy však nedržte danú diétu viac ako týždeň. Chýbali by vám totiž kvalitné tuky, vápnik či omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú pre náš organizmus rovnako dôležité a s ich nedostatkom je spojené množstvo problémov. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe