Presunúť na hlavný obsah

Ako cvičiť pri chudnutí? Dodržiavanie tejto rutiny je mimoriadne dôležité, ak chcete mať výsledky

Chudnutie a diéty

Chudnutie sa môže zdať v určitých momentoch ako hotová veda. Najmä pokiaľ ide o skĺbenie fitness rutiny a stravovania. Pozrite sa, na čom to celé stojí, ak chcete vidieť efekt.

Naučte telo spaľovať rýchlejšie 

Túžba k vysnívanej figúre je občas takým malým behom na veľmi dlhú trať. Mnohé z nás to poznajú. Ak ste si prešli rôznymi diétami, detoxami a intenzívnym cvičením, no bez dlhodobého efektu, zrejme ste robili jednu zásadnú chybu. Základom úspechu je totiž naučiť svoje telo spaľovať kalórie rýchlejšie. Na tom to celé stojí aj padá. Ak sa vám to podarí, udržíte si peknú postavu a to aj bez zbytočného jojo efektu. 

Neprehliadnite: Zelené zázraky z východu, ktoré dokážu s telom zmeny na počkanie: Spirulina, matcha a pandán detoxikujú telo

Alfou a omegou je pri chudnutí samozrejme stravovanie a potom dobré a kvalitné kardio v kombinácii so silovým tréningom. Najmä cvičenie s činkami, vlastným telom a v neposlednom rade pravidelnosť sú prvým predpokladom, že môžete uspieť a dosiahnuť konečne vysnívanú métu. 

Pri chudnutí sa vrámci fitness rutiny spoľahnite na pár funkčných a efektívnych bodov: 

 • Začnite a končite cvičenie dobrým kardiom - 10 minút behu na úvod, 15 minút stepper alebo bicykel na záver
 • Držte sa pri tréningu vždy základných cvikov s vlastnou váhou - tie totiž spaľujú oveľa efektívnejšie
 • Technika je základ úspechu, povýšte ju nad kvantum opakovaní (optimálne množstvo je 5)
 • Ideálne je trénovať 4-5x do týždňa, myslite však aj na regeneráciu
 • Hydratujte telo aj počas cvičenia malými dúškami vody
 • Nezabúdajte svalom dodávať bielkoviny 

Prečítajte si: Spôsoby ako si posilniť imunitný systém: V posledných rokoch sú na vrchole zoznamu tieto

Mimo cvičenia je dobré podporiť bežnú rutinu a jedálniček tzv. spaľovačmi. Teda potravinami, ktoré v prirodzenej miere majú tendencie nútiť organizmus spaľovať rýchlejšie. To sa opäť pozitívne prejaví na tele nielen vo výsledku, ale aj pri samotnom cvičení. 

Najlepšie prírodné spaľovače:

 • Maliny - obsahujú ketóny, jedny z najdôležitejších látok, ktoré pomáhajú budovať svalovú hmotu. Tým, prispievajú aj k vyššiemu spaľovaniu tukov. 
 • Zázvor - kvôli svojej ostrej a hrejivej chuti, zvyšuje látkovú výmenu a telo tak ľahšie využije uskladnený tuk ako zdroj vlastnej energie
 • Mäta - ľudia, ktorí vypijú každé dve hodiny mätový čaj, prijmú počas týždňa až o 7500 KJ menej ako ostatní.
 • Zelený čaj - obsahuje zlúčeninu zvanú EGCG, ktorá podporuje chudnutie zvyšovaním vnútornej teploty a urýchľuje samotnú oxidáciu tukov.
 • Konopné semienka - sú skvelým zdrojom omega 3 - mastných kyselín, zlepšujú prietok krvi do svalov a tým prirodzenou cestou urýchľujú spaľovanie. 
 • Amaranth - obsahuje veľké spektrum minerálnych látok, vitamínov, bielkoviny, sacharidy a tuky v ideálnom pomere. Práve to pomáhajú udrživať fungovanie tela v rovnováhe. Navyše je  sám o sebe výborným antioxidantom a znižuje cholesterol.

Okrem toho nezabúdajte na hydratáciu a dostatok tekutín počas dňa, či kvalitný aspoň 7 hodinový spánok. Toto všetko má totiž na chudnutie vplyv a verte, že sa vám aj bude cvičiť lepšie, keď na sebe spozorujte výraznejšie výsledky. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe