Presunúť na hlavný obsah

Privítajte leto v novej forme: Vegánska diéta dostane do formy aj ľudí, ktorí s figúrou dlhodobo bojujú

Chudnutie a diéty

Pokiaľ pre vás znamená túžba po sexi krivkách neustály boj s vlastným telom, skúste jednoduchú, no osvedčenú vegánsku diétu. Áno na mäso a mliečne produkty musíte zabudnúť, no výsledky vás budú motivovať vydržať.

Budete jesť zdravo a navyše sa vám podarí zredukovať hmotnosť podľa predstáv

Hoci mnohí odborníci hovoria, že vegánska diéta, nie je vlastne diéta, ale životný štýl, jedno je isté. Vďaka nej sa podarí zhodiť aj ľuďom, ktorí dlhodobo bojovali so svojou figúrou. Budete jesť naozaj zdravo a navyše sa vám podarí zredukovať hmotnosť presne podľa predstáv. Základom je úplné vylúčenie jedál živočíšneho pôvodu zo svojej stravy.

To čo si môžete dopriať v podstate kedykoľvek počas dňa sú surové rastlinné pokrmy bohaté na antioxidanty, vlákninu a dôležité minerály. Vo všeobecnosti budete prijímať jedlá bohaté na omega-3 mastné kyseliny, železo a bielkoviny. Rastlinná strava ako taká obsahuje množstvo vitamínov a ďalších ochranných látok. 

Inšpirujte sa: Dokáže krvná skupina predurčovať našu budúcnosť? Vraj nás ovplyvňuje celý život v značnej miere

Tak ako pri každej diéte aj tu je podstatný príjem energie, skladba toho, čo si doprajete a pravidelnosť. Nadbytok kalórií možno prijať aj z vegánskej stravy. Preto sa medzi jednotlivými jedlami vyhnite zbytočnému dopĺňaniu energie prostredníctvom ovocia, orechov, semiačok, či obilnín.

Dajte si klasicky raňajky, obed, večeru a medzitým nezajedajte. Vtedy nemusíte ani počítať kalórie. Každá porcia jedla by mala mať maximálne 140g.

Príklad jedálnička:

1. deň:

  • Raňajky - domáca ovsená kaša s jablkami a so škoricou 
  • Obed – šošovicová polievka z kokosového mlieka
  • Večera – ryžové rezance s grilovanou cuketou, mrkvou a baklažánom

2. deň:

  • Raňajky – mrkvová nátierka s lavašom
  • Obed – zmkrvové placky so zelerom
  • Večera – zeleninový šalát s tofu 

3. deň

  • Raňajky – ovocný šalát 
  • Obed – pohánkovo- zeleninové rizoto
  • Večera –  miska surovej zeleniny

Neprehliadnite: Dajte si pozor na najväčšieho nepriateľa chudnutia: Ani zďaleka však nejde o jedlo

Rozhodne si do jedál nezabúdajte pridávať aj koreniny ako škorica, zázvor, cesnak, či kari. Tie urýchľujú spaľovanie kalórií, zároveň predlžujú pocit sýtosti. Pite iba čistú vodu, bylinkové čaje a denne si doprajte pohybovú aktivitu. Môže ísť o beh, rýchlu chôdzu, korčuľovanie, či plávanie. Čokoľvek navyše pre svoje telo spravíte sa počíta. 

Držte sa tohto modelu 21 dní a uvidíte, že sa vám podarí zhodiť viac ako sedem kíl a to bez zbytočného jojo efektu. Tak čo, idete do toho?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe