Presunúť na hlavný obsah

Diétne pasce: Aj zdravé potraviny môžu byť kalorické

Chudnutie a diéty

Pri chudnutí robíme mnohokrát jednu zásadnú chybu. Doprajeme si potraviny, ktoré sa síce tvária ako zdravé, no obsahujú množstvo zbytočných kalórií. Pozrite sa, či ich nemáte vo svojom jedálničku aj vy a či to nie je dôvod, ktorý vám bráni zhodiť.

Zdravé neznamená nízkokalorické

Ak sa snažíte zhodiť a dostať svoje telo do formy, sledujete svoj jedálniček a dávate si pozor na to, čo si doprajete, no nevidíte na sebe výsledky, možno robíte zásadnú chybu v skladbe toho, čo si dáte na tanier. Ono zdravé jedlo nie je vždy aj nízkokalorické. Na to by ste určite mali upriamiť svoju pozornosť. Inak bude vaša snaha zbytočná. Ktoré pokrmy sa radia do kategórie tzv. diétnych pascí? 

Čítajte: Behanie a chudnutie. Koľko môžete schudnúť a kde robíte chybu, keď sa vám to nedarí vidieť?

Čerstvé a sušené ovocie

Samozrejme ovocie je zdravé, no niektoré druhy ako papája, banány, či slivky obsahujú veľmi veľké množstvo kalórií. Vysoký podiel minerálov, fruktózy a vlákniny je zdraviu prospešný, no vo večerných hodinách vašej línii rozhodne takéto niečo neprospeje. Veď si to len pozrite na príklade. Dva banány vám poskytnú dostatočné množstvo energie na intenzívne 90 minútové cvičenie.

Pozor si treba dať aj na sušené ovocie, ktoré má skutočne veľký podiel kalórií a obsahuje množstvo cukrov. 

Orechy

Sú vyborným zdrojom bielkovín a vlákniny. No v neposlednom rade obsahujú skutočne veľké množstvo kalórií, preto by ste po nich mali siahať len s mierou. Určite to nie je tak, že na posedenie zjete hrsť orechov.

Postačí vám skutočne pár kúskov na zahnanie hladu. Väčšia porcia je však porovnateľná s hlavým jedlom, ktoré by ste si dopriali, keďže orechy ako také majú v sebe veľa tukov. 

Müsli tyčinky

Ak si medzi hlavnými jedlami radi pochutnáte na zdravej müsli tyčinke je čas to zmeniť. Tie totiž okrem cereálií a orieškov obsahuje veľké množstvo pridaného cukru a tuku, ktorý výrazne navýši energetický príjem. Keď im neviete odolať, skúste si ich pripraviť doma. Je to celkom rýchle a navyše presne viete, čo ste do takejto tyčinky pridali. 

Popri jedlách by ste si mali dať pozor aj na to, čo pijete. Podiel cukru v mnohých obľúbených nápojoch je totiž extrémne vysoký. 

  • Džúsy: 33g cukru
  • Ľadový čas: 53g cukru
  • Smoothie: 78g cukru
  • Ľadová káva: 61g cukru

Mohlo by vás zaujímať: Obézne plus size fitnesky ako nový trend sociálnych sietí: To, že modelka nafotí kampaň, z nej nerobí zdravého človeka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe