Presunúť na hlavný obsah

Chorvátsko ukrýva oveľa viac ako klasickú komerciu: Tipy na najkrajšie miesta, reštaurácie a bary, kde si to užijete

Cestovanie

Pokiaľ si pri cestovaní užívate radi gastro zážitky, chcete spoznávať krajinu inak ako očami turistov, základom je objaviť adresy, ktoré sú pre domácich srdcovkou. Prevedieme vás najmalebnejšími miestami na Istrii, ktoré rozhodne stoja za poznanie.

Pozrite sa spolu s nami do oblastí Chorvátska, ktoré máte skutočne na skok a naozaj si tu užijete obľúbené slovenské more z úplne inej perspektívy. Istria je čarovnou oblasťou a ponúka veľa možností mimo klasických turistických častí. My osobne milujeme miesta, ktoré sú srdcovou záležitosťou domácich. Práve tie majú úplne iný flow. Poďte s nami objavovať ozajstné klenoty. 

Medulin: romantické pláže

Ako prvý spot, ktorý by ste mali navštíviť je určite Medulin. Miesto na najjužnejšom bode polostrova Istrie má absolútne dokonalú faunu a flóru. Hovorí sa, že je aj mestečkom rybárov, čo mu dodáva špecifickú a jedinečnú atmosféru. Odkedy ho starí Rimania považovali priamza idylické, nestráca svoj lesk a jedinečnosť dodnes. V tejto oblasti nájdete najkrajšie pláže s azúrovo čistým morom. Určite sa pozrite do národného parku, ktorý má celkovo úplne iný ráz.

Za najideálnejšiu plážičku sa pokladá Bijeca, ktorá má jeden kilometer a ide o piesočnatú oázu v centre mesta. My však nedáme dopustiť na Pláž Mala Kolumbarica. Tú nájdete v zovretí väčších, či menších skál, z ktorých si milovníci adrenalínu môžu skočiť do mora. 

Umag: najkrajšie západy slnka

Toto je niečo, pre milovníkov romantiky. Okrem troch elixírov, ktoré dané miesto dokonale definujú, teda víno, olivy a hľuzovky je Umag zmesou nádherného mora a starovekých zvyškov kultúr. Nájdete tu zaujímavé parky, pričom určite odporúčame pozrieť sa do parku veveričiek, v ktorom sú tieto malé tvory naozaj rozkošné, stretnete ich tam veľké množstvo a ľudí sa takmer neboja.  

Určite sem zájdite pred západom slnka, pretože výhľady, ktoré sa vám naskytnú sú ozajstnou oázou pre všetky zmysly. A to bez preháňania. Vezmite si deku, fľašu seku a vychutnávajte si prítomnosť. 

Grožnjan: historický klenot

Chorvátske mesto umelcov očarí všetky kreatívne duše aj milovníkov umenia. Každý rok začiatkom mája sa uličky a námestia Grožnjan premenia na ozajstný ateliér. Organizujú sa tu pravidelne umelecké, tanečné a dramatické dielne , rôzne workshopy z oblasti hudby, umenia a drámy.

Prejdite sa čarovnými uličkami, doprajte si kvalitnú kávu a typické chorvátske šišky. Toto miesto priam nabáda k malým hriešnostiam. Atmosféra si vás okamžite získa a budete sa tu cítiť viac ako len príjemne. 

Buje - Kozlović: dokonalé gastro zážitky

Údolie v severozápadnej časti Istrie, hraničiace s Talianskom a Slovinskom, je domovom rodiny Kozlović už od roku 1904. Všetky štyri generácie, ktoré sa tu počas rokov vystriedali mali rovnaký cieľ: zachovávať pôvodné tradície, istrijské odrody, ktoré ctia región a dedičstvo, napredovať v poznaní a technológiách vo vinohrade a garantovať kvalitu vína s rodinným menom. Áno, toto je miesto je tým, kde si prídu na svoje všetci, ktorí zbožňujú víno a kvalitnú gastronómiu.

Samotné prostredie tohto vinárstva je nielen nádherné, autentické, ale budete si tu pripadať ako niekde v Toskánsku. Pár metrov od vinárstva nájdete miestnu reštauráciu, ktorú možno považovať za strop gastro neba. Skúste typické slávky na víne, rybu s mätovým krémom, či hľuzovkové domáce cestoviny. Dokonalosť!

Rovinj: najlepšie drinky na Istrii

Milovníci drinkov a koktejlov, túžiaci po výnimočnosti by mali určite zavítať so Secret Escape baru v Rovinj. Majú tu najlepšie kombinácie chutí koktejlov a ako bonus aj najkrajšie výhľady. Celý bar je hravý, farebný a pôsobí rozprávkovo.

Ochutnajte ich slávne Negroni, či klasiku vo forme Aperolu. Snúbi sa tu kvalita služieb, nádherného prostredia a dokonalosť chutí. Tak, čo vybrali ste si, kam sa na potulkách Chorvátskom pozriete? 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe