Presunúť na hlavný obsah

Aj lyžovačka na Slovensku môže byť nezabudnuteľná: Tu vás nečakajú preplnené svahy, ale ideálne podmienky a more možností

Cestovanie

Pokiaľ si chcete konečne po dlhšom čase užiť poriadnu lyžovačku, máme pre vás perfektné tipy, kde sa vám to podarí. Navyše si tu užijú rovnako vášniví lyžiari ako aj tí, čo uprednostňujú skôr pasívnejšiu formu relaxu. A to je predsa ideálna kombinácia, no nie?

Hory na dlani a zážitkové dni s najmenšími nielen na svahu

Pokiaľ patríte medzi milovníkov zimných športov, dali ste si záväzok, že tento rok deti konečne naučíte lyžovať alebo milujete prechádzky po horách a večerné wellness aktivity, máme pre vás skvelý tip kam zájsť. Či už počas jarných prázdnin, alebo na spoločný víkend s rodinou.

Presne na všetky zážitkové a nezabudnuteľné momenty je Salamandra resort hotel ako stvorený. Za nás jednoznačne číslo jedna na zimnú lyžovačku s najmenšími, ale aj teenegermi. A to hneď z niekoľkých dôvodov.

Nájdete ho ukrytý v Štiavnických vrchoch, obkolesený nedotknutou prírodou, takže keď si chcete vychutnať dlhé prechádzky v zasneženom lese, v tichu a užiť si chvíle sami so sebou, to všetko máte hneď za hotelom. No a z izby, či apartmánu (ktorý pre rodinu s deťmi odporúčame všetkými desiatimi) máte čarovný výhľad na Hornohodrušský tajch. Naozaj krása!

Keď sa radíte medzi aktívne a akčné typy, užijete si perfektnú lyžovačku len pár krokov od recepcie. Hneď vedľa hotela je lanovka a výborná zjazdovka, kde si na svoje prídu rovnako rodičia aj ich ratolesti. Pre menších je k dispozícii poma a svah prispôsobený ich schopnostiam, kde sa môžu učiť základy.

Najmenšie deti odovzdajte inštruktorom do lyžiarskej škôlky a vy si zatiaľ zalyžujte alebo zájdite na obed do reštaurácie. O detičky sa určite nemusíte báť, majú tu skvelý team trénerov a keby sa čokoľvek dialo, hneď sa vám ozvú.

 

Ak však drobci príliš neholdujú zimným športom, no vy áno, môžete ich nechať aj v hotelovom kútiku. Animátorky sú milé, láskavé, s veľkou dávkou kreativity a môžete si byť istí, že drobci sa nudiť nebudú.

Maľovanie na tvár, rôzne súťaže, tvorivé aktivity, či maskot Hugo ich určite zabavia a keď po nich prídete ani s vami nebudú chcieť odísť. Máme s tým skúsenosti.

Za nás je obrovským plusom, že kútik je hneď vedľa reštaurácie, takže počas čakania na jedlo, alebo keď si chcete ešte vychutnať večeru, no drobci sa už nudia, môžu odbehnúť, zahrať sa a vy sa najete bez zbytočného stresu. To podľa nás ocení každý jeden rodič, pretože vieme ako to s tými najmenšími chodí. Výborné je aj menu pre krpcov, ktoré je prispôsobené ich potrebám, čo nie je úplne všade štandardom.

No a dospeláci si môžu dopriať skutočné gastro zážitky. Nestane sa vám, že by ste polievku jedli studenú a pokojne si objednajte aj fľašu vína, tu si to jednoducho môžete dovoliť, lebo o decká je postarané. Dokonca počas víkendov robia aj detské kino, takže večeru si máte možnosť užiť aj romanticky vo dvojici. Budete nadšení vy aj vaše malé poklady. 

Zo športových aktivít, okrem lyžovania určite skúste aj klzisko, ktoré má svoje čaro aj keď sa zotmie. Nebojte sa, korčule vám požičajú, takže vy sa v tomto vráťte len do detských čias. Zahrajte si hokej, alebo si len vychutnajte chvíle pokope. Aktívne strávený čas s rodinou je predsa najviac.

Po takomto dobrodružnom dni, určite zájdite aj do wellness. Bazén so šmykľavkou, vírivka, detský bazénik, parná a fínska sauna, či Spa Banensium sú ozajstnou pôžitkovou záležitosťou na ukončenie dňa.

 

V čase prísnejších opatrení je ideálne urobiť si na recepcii rezerváciu na konkrétnu hodinu. Voda v bazéne je príjemne teplá a to dokonca aj v plaveckom, čo tiež oceňujeme. Keď totiž máte dieťa, ktoré nemá rado studenú vodu, ako je jedno naše, je to pre vás na nezaplatenie. Určite odporúčame dopriať si po celom dni aj masáž. Tu na to skrátka aj s deťmi, máte ideálne vytvorené podmienky.

Takže pokiaľ chcete zažiť čarovné, dobrodružné a nezabudnuteľné prázdniny, spojené s lyžovačkou, toto je tá správna adresa!

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ:

  • Starý a Nový zámok
  • Kalvária 
  • Botanická záhrada v Banskej Štiavnici (áno aj v zime je čarovná)
  • Tajchy sú absolútnym fenomén tohto miesta
  • Nočné korčuľovanie na tajchu

Pre dobrodružné akčné páry túžice po romantike

Tak trochu iný typ dovolenky si môžete vychutnať v lone prírody obklopení Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou v apartmánoch Panorama. Toto však odporúčame najmä pre aktívnych lyžiarov.

Ubytovanie priamo na vrchole svahu je totiž ideálnou voľbou pre mimoriadne aktívne dvojice. Takže v tomto prípade odovzdajte deti starým rodičom a užite si skôr víkend vo dvojici. 

Nádherné apartmány sa nachádzajú hneď pod lanovkou. Čiže dobrodružstvo začína už pri nástupe na pobyt. Hore sa prirodzene autom nedostanete, no veci vám vyvezú bezproblémov ochotní zamestantnci, ktorí vám ich aj vyložia.

Vedľa seba sú tri apartmány a jeden má vírivku, takže ak túžite po večernej romantike, určite si vyberte ten. Keďže na lyže sa obujete hneď ako vyjdete z izby, pre milovníkov tohto športu si azda ani lepšie miesto nevieme predstaviť.

Výborné je, že ubytovnanie sa nachádza hneď vedľa reštaurácie a ak by v nej aj bolo viacej ľudí, môžete si jedlo vziať so sebou a zjesť ho v pokoji sami. To určite oceníte. 

Aj keď počas dňa budete stretávať ľudí a lyžiarov, keďže ubytovanie je v skutočnom srdci strediska, večer si vychutnáte priam harmonický pokoj. (ideálne je však voliť skôr dni v týždni, keďže zaručene bude celkovo menej ľudí). 

To čo na tomto mieste zažijete sú jednoznačne najkrašie farby východu a západu slnka. Rozhodne večer nezabudnite pozorovať aj nočnú oblohu, nebo tu máte doslova ako na dlani. Pre dobrodružné páry, túžice po večernej romantike je toto výborná voľba!

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ:

  • Prechádzka nočným Chodníkom v korunách stromov (čarovný zážitok)
  • Monkova dolina
  • Rozhladňa
  • Jezerské jazero

Prečítajte si: Na slovenskú módnu scénu priniesla nový kúsok. Nina začala vyrábať nadčasové kimoná ešte počas materskej dovolenky

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe