Presunúť na hlavný obsah

Kvôli jednej veci končia mnohí muži u milenky v náručí: Dopúšťate sa tejto nenápadnej chyby aj vy?

Partnerské vzťahy

Hoci ide o drobnosť, ktorú spočiatku vôbec neriešime, mnohokrát ide o zásadný aspekt, ktorý chlapa po našom boku, napokon privedie do náručia inej ženy. Akú chybu najčastejšie robíme?

Nevera nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným. Stáva sa akýmsi novodobým fenoménom 21. storočia. Čoraz viac mužov aj keď má vzťah, totiž končí v náručí inej ženy. A dokonca aj tí, ktorí pôsobia šťastne a svoju polovičku úprimne milujú. Čo ich k tomu vedie a čo je najčastejším dôvodom zlyhania v tomto smere? Lebo aj keď sa dá zväzok napadnutý neverou zachrániť, isté je, že s dôverou medzi párom zatrasie. 

"Naozaj za posledné roky pozorujeme rast takých vzťahov, ktoré už s neverou majú nejakú skúsenosť. Samozrejme nie je to len o mužoch. Ženy sa tiež utiekajú do iného náručia. Avšak je pravdou, že u mužov je tá frekvencia nevier intenzívnejšia. A kým nežnejšie pohlavie nemá tendencie zväčša tieto chyby opakovať a často prichádza rýchle uvedomenie, chlapom to trvá dlhšie. Netreba však veci zovšeobecňovať a na tento problém - lebo to problém je sa musíme pozerať z pohľadu dvojice. Aj toho muža k tomu niečo vedie. Či sa nám to páči alebo nie vždy sú za tým dvaja," hovorí Mgr. Daniel Engel, klinický psychológ. 

Čítajte tiež: Môj muž mal sexuálnu úchylku, ktorá vyplávala na povrch až po rokoch: Všetko to začalo kolotočom mileniek

Za najčastejší dôvod nevery sa považuje nedostatok pozornosti. Nie sexu ako si my ženy myslíme. Prejavy záujmu, nežností a pozornosť sú v tomto smere faktory, ktoré ovplyvňujú to, či naša polovička skončí v náručí inej ženy. Ono sa to nezdá a mnohokrát to považujeme za zanedbateľné, ale naozaj záleží na tom, koľko času investujeme do svojho partnera. Samozrejme s príchodom detí to dávame do úzadia, ale je to veľká chyba. Každý z nás sa chce cítiť dôležitý a milovaný. 

"Ja by som to nazval emocionálnou blízkosťou. A tá zahŕňa pozornosť, záujem, náklonnosť a v neposlednom rade aj dotyky. Ak nám to vo vzťahu chýba, prehlbuje sa odcudzenie, ktoré prichádza postupne a to potom končí neverou. Takže na signály, ktoré k tomu vedú sa treba zamerať. Keď ich zachytíte, vôbec k tomu nemusí prísť."

Neprehliadnite: Sexuálna výzva, ktorou si muža dokážete naplno získať: Keď vás uvidí v tejto polohe, už od vás neodíde

Čo je podľa Vás vo vzťahu dôležitejšie?

spolu hlasovalo 336 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe