Presunúť na hlavný obsah

Sexi telo na počkanie: Jedna zásadná zmena v jedálničku vám pomôže dopracovať sa k ideálnej figúre

Chudnutie a diéty

Áno, bez obmedzenia a odriekania to nebude, no malá zmena vám pomôže konečne dosiahnuť vytúžený cieľ! Idete to spolu s nami skúsiť?

Veľkosť toho, čo si položíte na tanier je rozhodujúcim faktorom

Pokiaľ sa k sexi figúre neviete naozaj dlho dopracovať, snažíte sa zdravo stravovať, no výsledky sa nedostavujú, možno robíte jednu zásadnú chybu. Ono totiž aj zdravá strava má svoje pravidlá. Preto by ste sa mali držať určitej veci, ktorá je v tomto smere kľúčová. 

Základom vášho jedálnička by sa mali stať zelenina, ovocie, zdravé tuky, bielkoviny a sacharidy.  Ich pomer by mal vvyzerať takto:

  • Sacharidy – od 40% denného energetického príjmu
  • Bielkoviny – max. 30% denného energetického príjmu
  • Tuky – max. 30% denného energetického príjmu

Už zrejme tušíte, že podstatné je správne rozloženie makroživín, ale aj mikroživín, tak aby ste spaľovali tuky, no zároveň nestrácali svaly. 80% stravy by teda mali tvoriť nutrične bohaté a zdravé potraviny a zvyšok môže byť čokoľvek iné. 

Čítajte tiež: Potravina, ktorú by ste zo svojho jedálnička nemali vynechávať. Dodáva potrebné živiny a zároveň poháňa metabolizmus

Príklad jedálnička:

  • Raňajky: viaczrnný chlieb s jemným tvarohom, klíčkami hrachu a reďkovky
  • Desiata: biely jogurt
  • Obed: tuniak, sladké zemiaky, k tomu zeleninový šalát
  • Olovrant: porcia ovocia
  • Večera: čistý zeleninový vývar bez rezancov

Mimoriadne dôležitá a najpodstatnejšia je veľkosť samotnej porcie. To je to, čo vás delí od toho, ako sa vám darí, či nedarí zhadzovať. Platí, že veľkosť toho, čo si dáte na raňajky a obed má byť vo veľkosti toho, čo sa vám zmestí do dlane. Na večeru si z tejto porcie doprajte presnú polovicu.

 Mohlo by vás zaujímať: Jedálniček z doby kamennej: Evolučná diéta hlása návrat k potravinám, ktoré dnes nie sú samozrejmosťou

Samozrejme pomer medzi počtom kalórií, ktoré skonzumujete a tými, ktoré spálite, je takisto rozhodujúcim faktorom vášho chudnutia alebo priberania. Na to netreba zabúdať. Čiže určite do svojej bežnej rutiny implementujte aj pohyb. Skvelé sú prechádzky, rýchla chôdza, plávanie a v neposledom rade kombinácia behu a jógy. Toto vám zaručí, že sexi krivky sa u vás premenia na realitu!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe