Presunúť na hlavný obsah

3 dokonalé food kombinácie, ktoré vám pomôžu zhodiť posledné prebytočné kilá: Toto musíte vyskúšať

Chudnutie a diéty

Pri varení sa zväčša snažíme o prepájanie chutí, ktoré spolu vytvoria dokonalú symbiózu. No vďaka rôznym špecifickým spojeniam sa vieme dopracovať aj k tomu, že bude metabolizmus pracovať oveľa rýchlejšie a spaľovanie tukov pôjde takmer samo.

Tuniak a zázvor

Tuniak je sám o sebe skvelou potravinou, keďže obsahuje veľké množstvo bielkovín, jódu, zinku, vitamínu D. Zázvor zase blokuje enzýmy, ktoré spôsobujú v tele zápaly a značne urýchľuje činnosť metabolizmu.

Mohlo by vás zaujímať: Aký ste metabolický typ? Nasledujúci vzorec odhalí, ako sa stravovať, aby ste zbytočne nepriberali

Ak tieto jedlá spojíte dokopy, dosiahnete ideálne kombo na odbúravanie brušného tuku a zároveň aj skvelý antioxidant. Najlepšie je ak k tuniakovi servírujete zázvor čerstvý a rybu pripravíte len zľahka na grile. 

Mäso a cayenské korenie

Vedeli ste, že ak pri príprave mäsa použijete cayenské korenie, oveľa skôr nadobudnete pocit sýtosti a zrýchli sa vám zároveň spaľovanie až o 35%? No a ak si toto korenie samo o sebe doprajete každý deň, veľmi účinne potlačíte chuť do jedla a týmpádom znížite príjem kalórií veľmi prirodzene. Obsahuje totiž kapsaicín, ktorý je na to perfektným prostriedkom. 

Ovsené vločky a lesné plody

Toto je považované za dokonalé duo na desiatu. Vločky sú ľahko stráviteľné, bohaté na nenasýtené mastné kyseliny a vápnik, čo zvyšuje rýchlosť spaľovania samotného organizmu. Drobné lesné plody majú v sebe zase polyfenoly, ktoré zabraňujú usádzaniu tuku v našich bunkách.

Neprehliadnite: Poruchy príjmu potravy nie sú módny trend: Valentína o tom, že štíhlosť nám neprinesie tie hodnoty, ktoré za ňou vidíme

Keď ich spojíte, pomôžete telu oveľa rýchlejšie všetko, čo mu neskôr ponúknete spracovať. Navyše vás takáto desiata zasýti na mimoriadne dlhý čas. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe