Presunúť na hlavný obsah

Nespokojnosť v sexe, či problémy vo vzťahoch: Dôvodom môže byť zablokovaná sakrálna čakra

Zábava

Pokiaľ vás dlhodobo trápia vzťahové problémy, dôvod môže byť aj v niečom, čo vám zrejme ani len nenapadlo. Napríklad zablokovaná sakrálna čakra, dokáže v tomto smere naozaj potrápiť! My vám prezradíme, ako si pomôcť.

Musíte sa naučiť nepotláčať svoje emócie, hovoriť nahlas o svojich potrebách a túžbach

Ak sa venujete jóge, či meditácii, čakry vám zrejme nie sú cudzie a presne viete o čo ide. Pokiaľ ste však v tomto nováčik, základom je porozumieť tomu, že čakry predstavujú energetické centrá umiestnené v našom tele, cez ktoré prúdi energia vertikálne z temena hlavy až po dolný koniec chrbtice. Každá čakra zodpovedá za iné orgány aj za iné psychické vlastnosti a schopnosti. My sa dnes pozrieme na tú, ktorá je definuje našu nespokojnosť v sexe a problémy vo vzťahoch.

Mohlo by vás zaujímať: Starší muži sú dnes atraktívnejší, ženy sa boja starnutia viac: Vek však nepodmieňuje šťastie a trvácnosť vzťahov

Sakrálna čakra alebo inak nazývaná Svadhisthana sa nachádza v oblasti tesne pod pupkom. Je zodpovedná za našu sexuálnu, ale aj kreatívnu stránku. Takisto je priamo napojená na naše emócie, ktoré prežívame navonok, ale aj vo vnútri. Čiže má obrovský vplyv na medziľudské vzťahy, najmä vrámci prejavovania náklonnosti k opačnému pohlaviu.

Ak dobre funguje, prináša nám do života energiu, prirodzenosť, kreativitu, otvorenosť, fantáziu a vášeň.

No problém nastáva, ak v danej čakre pozorujeme disbalance. V ideálnom prípade by mala byť v rovnováhe. To, čo ju v značnej miere narúša a prejavuje sa to potom na našom správaní je potláčanie pocitov, túžob a vlastnej integrity. Z dlhodobého hľadiska to môže viesť k úzkosti, depresiám, sexuálnej chladnosti, ale aj k nedostatku sebaúcty. 

Najvhodnejším spôsobom ako prirodzene podporiť rovnováhu sakrálnej čakry je vytvoriť balance na úrovni fyzického tela. To viete dosiahnuť pomocou jógy, meditácie, ale aj rôznych druhov dychových cvičení. Kľúčová je takisto strava, ktorá by mala byť ľahšia a mali by ste si tiež dopriať veľa čistej vody. Sakrálna čakra je priamo spojená s vodou a tá, ako životodarná tekutina očisťuje. Tým pomáha odplaviť všetko negatívne.

Neprehliadnite: Podľahla som mladšiemu mužovi: Keď som to chcela skončiť, zistila som, že je už neskoro...

Výborná je v tomto smere farebná terapia, kedy čakru aktivujete oranžovou. Rovnko aj aromaterapia je skvelá a vône, ktoré ju harmonizujú sú santal a ylang-ylang.

Musíte sa naučiť nepotláčať svoje emócie, hovoriť nahlas o svojich potrebách a túžbach. Vtedy nájdete práve spomínanú vyrovnanosť, ktorá je v tomto tak veľmi podstatná. 

- Najčítanejšie -