Presunúť na hlavný obsah

Vzťah s týmto mužom som si užívala: Avšak len do momentu, keď prekročil jednu hranicu, ktorá ma vydesila

Sex a vzťahy

Andrea si po ťažkom rozchode rozhodla oddýchnuť od vážnych vzťahov. Priateľka jej poradila, nech si zatiaľ dopraje nezáväzný vzťah. Vraj koniec koncov, potreba je potreba, a prečo by mala byť potrestaná ona. Avšak z muža, ktorý na tento druh vzťahu pritakal, sa vykľula hotová nočná mora.

Prečo by som si mala odopierať sex? 

Po ťažkom rozchode si naša čitateľka Andrea prešla ďalším hotovým peklom. Alebo prinajmenšom veľmi nepríjemnou vzťahovou skúsenosťou. Dala na radu priateľky, aby si našla muža na nezáväzný vzťah, inými slovami na sex. Keďže Andrea nikdy nepatrila medzi ženy, ktoré by boli puritánkami, povedala si, že jej priateľka má pravdu: „Vtedy som si pomyslela, prečo by som mala trpieť a odopierať si sex, keď to ide aj takýmto spôsobom?“ 

Mohlo by vás zaujímať: Všetko bolo idylické: Až do momentu, keď sme sa prvýkrát intímne zblížili

Ani nie typ nezáväzného vzťahu, ale typ muža bol kameňom úrazu

No už po niekoľkých týždňoch pochopila, že urobila veľkú chybu... „Ani nie typ nezáväzného vzťahu, ale typ muža bol kameňom úrazu,“ opisuje vývin udalostí Andrea. Rasťa stretla Andrea ako inak v bare, kde sa zdržovali slobodní a tí, ktorí hľadali predovšetkým rozptýlenie. Bol príťažlivý, pôsobil vyrovnane, akože vie, čo od ženy chce. Hovoril málo, ale k veci a k činu sa mal už hneď v prvý večer: „Na druhý deň ráno som mu navrhla nezáväzný vzťah alebo teda vzťah s výhodami. Súhlasil bez mihnutia oka, rozlúčili sme sa a dohodli sa, že si zavoláme jednoducho vtedy, keď to na nás príde,“ pokračuje v rozprávaní svojho príbehu ďalej. 

Povedal, že rozumie, ale nerozumel... 

Netrvalo dlho a po pár týždňoch nezáväzného vzťahu začal Rasťo ukazovať svoju pravú tvár. Pozývanie na spoločné obedy, večere, trávenie spoločného víkendu a podnikanie rôznych spoločných partnerských aktivít, ktoré Andrea stále odmietala: „Stále dokola som mu opakovala, že potrebujem od vážneho vzťahu pauzu. Povedal, že rozumie. Ale nerozumel, o som sa presvedčila už onedlho. Objavil sa na rozlúčke so slobodou v jednom bare, kde som bola pozvaná ako priateľka nevesty. Odmietal pochopiť, že ide o dámsku záležitosť. Opil sa a keď ho ochranka vyviedla, na druhý deň ráno ma čakal pred bytom. Mala som sa stretnúť so svojou sestrou. Chceli sme vyraziť na spoločné nákupy. Prišla po mňa práve vtedy, keď som už po stý raz Rasťovi vysvetlila, že my nie sme skutočný pár. Mojej sestre sa však o pár minút neskôr predstavil ako môj priateľ. Nakoniec som pred sestrou vyletela a povedala, že končím, že ho nechcem vidieť,“ vysvetľuje svoje  a jeho počínanie Andrea. 

Čítajte tiež: Skutočný príbeh: Máme otvorený vzťah. Funguje nám to ešte lepšie, než predtým

Chcela som len zabudnúť na zlý vzťah a ocitla sa ešte v horšom 

No ani to nepomohlo. Cítila, že Rasťo ju sleduje, keď ide do práce, z práce, s kým sa stretáva po práci, cez víkendy. Nakoniec to zašlo tak ďaleko, že jej písal milostné listy a posielal poštou, keď neodpovedala na správy. „Začala som byť riadne vydesená. Po tom mi poslal poštou vytlačené fotografie mňa ako spím v jeho posteli, pričom som o ich existencii nevedela. Vytrielila som rovno na políciu a opísala im , čo sa deje. Hoci mám pocit, že polícia ho dostatočne vydesila odvtedy, ako mu zaklopali na dvere jeho bytu, necítim sa stále v bezpečí. Je to ako paranoja a neviem, ako si pomôcť. Chcela som len zabudnúť na zlý vzťah a ocitla som sa v oveľa toxickejšom,“ hovorí na záver svojho príbehu, z ktorého si vzala ponaučenie. „Nikdy viac intímny vzťah s mužom, ktorého nepoznám dostatočne dlho, aby sa odhalila jeho pravá tvár.“ 

Neprehliadnite: S bývalou môjho manžela sme mali nadštandardné vzťahy: No keď urobila toto, skončilo sa to