Presunúť na hlavný obsah

Najväčší puntičkári sa narodili v týchto znameniach: Majú vlastný systém poriadku a nemali by ste im narúšať ich priestor

Partnerské vzťahy

Títo ľudia sa radia medzi tých komplikovanejších. Vo všetkom musia mať 100% poriadok a to sa týka aj vzťahov. Práve preto je s nimi o niečo ťažšie vychádzať.

Majú vysoké sebavedomie, nikdy o sebe nepochybujú a často nadobúdajú pocit, že všetko vedia najlepšie

Ak ich stretnete na ulici máte pocit, že ide o ľudí, ktorí si potrpia aj na tie najmenšie detaily. Áno, vždy vyzerajú absolútne tip - top. Majú zmysel pre perfekcionizmus, sú na seba extrémne nároční, no toto sa žiaľ premieta aj do ich súkromného života. Rovnako ako majú veľké nároky na seba, prejavuje sa to aj pri partnerovi. 

Mohlo by vás zaujímať: Všetko bolo idylické: Až do momentu, keď sme sa prvýkrát intímne zblížili

Vo všetkom majú vlastný systém poriadku a nemali by ste narúšať ich osobný priestor. Teda pokiaľ s nimi nechcete prichádzať do sporov. Vtedy sa prejavuje ich negatívna stránka a to zvýšený tlak na seba a aj najbližších. Nie sú radi stredobodom pozornosti aj keď ju často pútajú, práve kvôli svojmu perfekcionizmu. To z nich robí komplikovaných ľudí v očiach iných. Hovoríme o Pannách a Kozorožcoch.

Ich prehnaná túžba po dokonalosti totiž zasahuje rovnako ako do osobného, tak aj do ich profesného života. V práci nebývajú veľmi obľúbení, keďže sa všetko snažia urobiť sami a iných si nepripúšťajú k telu. Je pre nich neprijateľné, že by niekto iný urobil niečo lepšie ako oni. Charakterizuje ich vysoké sebavedomie, nikdy tiež o sebe nepochybujú a často nadobúdajú pocit, že všetko vedia najlepšie. 

 Čítajte tiež: Skutočný príbeh: Máme otvorený vzťah. Funguje nám to ešte lepšie, než predtým

Ak sa zaľúbia, snažia sa vo vzťahu všetko robiť 100%. No opäť to očakávajú aj od partnera, čo spôsobuje mnohokrát rozkol a problémy. Preto, pokiaľ máte takéhoto človeka po svojom boku, musíte mať bod trpezlivosti naozaj vysoko.