Presunúť na hlavný obsah

Keď sláva ničí život: Ako dievčatká zarábali milióny, v 15-tich boli na vrchole kariéry, dnes je všetko inak

Zahraničné celebrity

Už ako malé dievčatká zarábali milióny, v pätnástich boli na na vrchole kariéry a potom sa postupne stiahli do úzadia. O čo všetko pripravila sláva sestry Olsenové?

V podstate nikdy nemali šancu byť „normálnymi“ deťmi

Ich aktuálny samotársky životný štýl je odpoveďou na neúnavnú mediálnu kontrolu, ktorú mali počas celého svojho bytia. Odkedy sa narodili, dvojčatá boli vhodené do centra absolútnej pozornosti magazínov a bulvárnych plátkov bez toho, aby sa k veci mohli alebo vedeli vyjadrovať.

Čítajte viac: Za každým úspešným mužom stojí žena: Lionel Messi sa do manželky zamiloval ako chlapec, ich lásku znásobil bolestivý osud

V 90. rokoch sa stali najzámejšími dvojčatami na svete. Už keď sa v 9. mesiacoch objavili v seriáli Plný dom, spôsobili ošiaľ. Práve to z nich urobilo doslova malých miláčikov Ameriky. Keď mali šesť rokov, rodičia im založili produkčnú spoločnosť. V siedmych sa stali milionárkami. V podstate nikdy nemali šancu byť „normálnymi“ deťmi, bez ohľadu na to, ako sami tvrdili, že nimi sú. 

V roku 2010 Mary-Kate pre Marie Claire  priznala, že ona a jej sestra sa cítia ako „malé opice“. 

"Pozerám sa na svoje staré fotky a necítim sa s nimi vôbec spojená. Svoju výchovu by som nikdy nikomu nepriala. Bolo to náročné, mnohokrát frustrujúce a neosobné.“ 

Jej vyjadrenia šokovali fanúšikov, ktorí dovtedy túto stránku netušili. V skutočnosti, keď sa pozriete späť na staré rozhovory a čítate medzi riadkami, začnete vidieť, že úspešná kariéra dvojčiat nebola vždy taká dokonalá. 

"Mnohokrát som sa prichytila pri tom, že ma to celé nebaví. Bola som nespokojná  so sebou, svojim životným štýlom, s pohľadom na život aj tým, ako ho vnímam. Nevedela som sa v tej celej spleti akosi nájsť. Čoraz viac som pociťovala prejavy úzkosti a depresie. Aj toto je stránka toho, ak niekto veľmi tlačí na vaše začínajúce úspechy," prezradila Mary - Kate.

Dvojčatá sa tiež sťažovali, keď príliš veľa pracovali. Dokonca sa zdôverili svojmu právnikovi  Robertovi Thorneovi na plánovanie príliš veľa rozhovorov v jeden deň, keď mali na druhý deň nejaké testy v škole. 

"Dvanásť je príliš veľa, Robert," povedala Ashley. 

Samozrejme, rozhovory robili aj tak.

"Úprimne, dodnes mám paniku z veľkého počtu ľudí, ozajstných priateľov viem sotva na jednej ruke spočítať a celé to okolo nás ma skôr hnalo do úzadia, ako by som si to užívala. Ale samozrejme to závisí aj od povahy jednotlivca." 

Ich skúsenosť prinútila ich mladšiu sestru Elizabeth už ako dieťa prestať hrať. Stala sa priamym svedkom útrap, ktorými museli Mary-Kate a Ashley prejsť, a to najmä kvôli sledovaniu médií. Následne sa rozhodla skončiť s herectvom a namiesto toho sa zamerala na vzdelávanie.

"Sláva sestier ma prinútila študovať. Nechcela som trpieť ako ony.“

Dnes sa držia v úzadí a svoju energiu sústredia do vlastnej módnej značky. Sú oveľa viac uzavreté ako kedysi. Pochopili, že pre ne je dôležitá osobná sloboda, možnosť sa samostatne rozhodovaťa a to sa s mediálnou bublinou, v ktorej celý život žili, vôbec nestotožňuje. 

"Je zvláštne byť nazývaný celebritou alebo o tom hovoriť... Nie je to súčasť môjho života. Je to mediálne vnímanie toho, kto som... Nemyslím si, že by niekto mal žiť tak, že sa ľudia snažia vliezť do tvojho života. Dávaš, dávaš, dávaš. Hovoríš, hovoríš, hovoríš. A v určitom bode začneš držať jazyk za zubami a potom sa z toho ľudia zbláznia."

Mohlo by vás zaujímať: Po jej boku sa stal hviezdou, teraz jej to chce vrátiť: Manželka Rogera Federera, Slovenka Mirka, je pre neho láskou života