Presunúť na hlavný obsah

Po jej boku sa stal hviezdou, teraz jej to chce vrátiť: Manželka Rogera Federera, Slovenka Mirka, je pre neho láskou života

Slovenské celebrity

Tenisová jednotka Roger Federer ukončil v 41 rokoch profesionálnu kariéru a jeho slová vďaky smerovali predovšetkým rodine na čele s jeho manželkou Mirkou a ich štyrmi deťmi.

Za každým úspešným mužom stojí žena

Švajčiarsky tenista Roger Federer po 24 rokoch ukončil svoju profesionálnu kariéru. Dojímavá rozlúčka jedného z najsledovanejších tenistov sveta, ktorý dosahoval také veľkolepé úspechy vďaka milujúcej a podporujúcej manželke Mirke a ich štyrom deťom. 

Čítajte: Roger Federer na paparazzi záberoch z pláže: Jeho krásna manželka, Slovenka Mirka, vyzerá teraz po 4 deťoch najlepšie

Zoznámili sa na olympiáde v Sydney v roku 2000

Mirka, ktorá sa mimochodom narodila na Slovensku, ale emigrovala ako dieťa s rodinou do Švajčiarska, hrala taktiež tenis. S Rogerom sa do seba zapozerali počas olympiády v Sydney v roku 2000 a odvtedy spolu začali randiť, zosobášili sa po deviatich rokoch a majú spolu štyri deti.

Mirka sa v tenise vyzná a bola po jeho boku po celú jeho profesionálnu kariéru. Sprevádzala ho na každom turnaji a Roger spolu s manželkou a ich deťmi trávil každú jednu voľnú chvíľu. Rodinne založený tenista, ktorý získal 20 grandslamových titulov si popri kariére uvedomoval, že práve rodina je to najdôležitejšie, čo v živote má a vždy ju dával na prvé miesto. 

Odvtedy bez nej nevie Roger zaspávať

Mirka spolu s deťmi precestovali celý svet, aby mohli byť s Rogerom ako rodina a prispôsobovali sa jeho kariére. Slávny tenista im to chce teraz vrátiť a po ohlásení ukončenia kariéry adresoval svojej manželke najkrajšie vyznanie a vzdal jej hold za to všetko, čo pre neho robila a ako sa zároveň dokázala postarať o ich deti.
Roger je ukážkou pravého gentlemana, a to nielen na tenisovom kurte, ale aj v súkromí. Jeho poďakovanie manželke a rodine nikdy nechýbalo a inak to nebolo ani počas rozlúčky:
„Špeciálne by som sa chcel poďakovať mojej úžasnej manželke, ktorá so mnou prežívala každú jednu minútu. S vrúcnosťou sa o mňa starala pred každým finále, sledovala nespočet zápasov, a to aj počas ôsmich mesiacov tehotenstva.“

Neprehliadnite: Dokonalá kombinácia svojich rodičov: Dcéra jedného z najväčších lámačov ženských sŕdc rastie do krásy

Vzájomná láska, úcta a napriek najväčším úspechom a medializácii, aj akási skromnosť, z nich vytvorili obľúbený pár (nielen) švajčiarskej spoločnosti. Sú vzorom silného manželstva, hodnoty rodiny, ale aj pokory si získali priazeň miliónov fanúšikov po celom svete. 

Patria aj podľa vás Roger a Mirka Federerovci medzi najkrajšie páry?

spolu hlasovalo 1221 ľudí

Áno
1209
Nie
12

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe