Presunúť na hlavný obsah

Módne chyby, ktorých sa dopúšťame po tridsiatke: Týmto kúskom sa jednoznačne treba vyhnúť, hoci sú trendy

Móda

Transparentné a vyzývavé prvky, roztrhané jeansy, či príliš výrazné crop - topy. Ktorým kúskom sa radšej po 30 - tke vyhnúť?

Aj pri móde vždy platí, že základom je byť sama sebou. Ale samozrejme sú aj určité pravidlá, ktorých sa treba držať, ak chceme vyzerať naozaj dobre. Kým v dvadsiatke si na seba môžeme vziať naozaj čokoľvek a nikto to nerieši, po tridsiatke by sme niektorým kúskom predsa len mali dať zbohom.

Keď je menej viac 

Príliš veľa transparentnosti a odhalenia môže skutočne byť viac na škodu. Nikto nehovorí, že odteraz sa máte objavovať len v kostýmoch, ale ak aj siahnete po niečom priesvitnom, malo by to byť decentné odhalenie. Také sofistikované a elegantné. 

Spodná bielizeň by v tom prípade mala splynúť so samotným kúskom, aby ju okolie takmer nevnímalo. No topy typu, kedy je viac vidieť ako nie, by ste predsa len už mali prenechať mladším ročníkom. 

Eliminujte určité prvky

To sa týka aj crop - topov. Nemusíte im dať definitívne zbohom, no ak už po nich siahnete, voľte tie v jednofarebnej verzii a kombinujte ich s košeľami, či sakom. Vyhnite sa v tomto smere už vzorom a geometrii. 

Detailne sa zamerajte na materiály

Jemná čipka vyzerá skvele, no v tejto verzii ju tiež prenechajte už skôr mladším. Tak ako aj roztrhané jeansy, aj takéto kúsky už vrámci šatníka treba vylúčiť. Je to niečo, čím na seba žena za každých okolností upúta pozornosť, ale vy už by ste mali byť v kategórii, kedy vám na tomto nezáleží.

Naopak snažte sa do stylingov implementovať materiály ako kašmír, hodváb, baby alpaka, či kvalitná bavlna. Tie sú stávkou na istotu a navyše aj synonymom luxusu.

- Najčítanejšie -