Presunúť na hlavný obsah

Signature jackets: Tieto najlepšie definujú rok 2023 a stali sa ikonickými!

Móda

Roky sú maximálne trendy, charakterizuje ich pohodlnosť a navyše v nich vždy upútate. Ktoré saká rozhodne treba mať v šatníku?

Sako oversize strihu sa stalo sa posledné roky skutočne ikonickým. Či už zvolíte prechodný kúsok, ktorý vás prenesie až do jari alebo siahnete po ľahšej verzii je len na vás. 

Samozrejme z praktického hľadiska slúži na zahnanie chladu, no zároveň vyzdvihne každý jeden outfit – nech je akokoľvek jednoduchý. Pri sakách platí jedno pravidlo. Čím elegantnejší strih, tým uhladenejší celkový vzhľad.

Vzory, ktoré v oversize verzii nesklamú

Pokiaľ hľadáte skvelý styling do práce, vzory sú perfektnou voľbou. Či už ide o káro, pepitko alebo geometriu. Aj vo verzii s klasickými jeansami a obyčajným tričkom budete takto neprehliadnuteľná, elegantná a zároveň chic.

Neprehliadnite: Neforemné bundy, príliš široké kabáty, či nevhodné jeansy: Toto všetko vám pridáva kilá navyše

Samotnú konečnú definíciu dodáte looku tým, či siahnte po podpätkoch, prípadne mokasínach alebo boots. Práve lodičky zo stylingu urobia sofistikovanú eleganciu, čižmičky vyzdvihnú uvoľnenosť. 

Minimalistická elegancia

Azda nič nie je nadčasovejšie a elegantnejšie ako táto klasika. Dobre sadnúce čierne sako je must -have, bez ohľadu na sezónu. Môžete ho vrstviť s tričkami, tenučkými rolákmi, šatami, ale pokojne ho viete nosiť aj na nahé telo. Vtedy k elegancii pridáte aj dávku sexappealu. Nič prvoplánové, no maximálne IN.

Na vlne farieb

Vôbec sa nemusíte báť farieb. Práve naopak. Dajte im priestor vyniknúť. Pri saku neplatí to, že musí byť neutrálne. Vyberte si však odtieň, ktorý milujete a nosíte. Jednoducho povedané, držte sa toho, čo poznáte. 

Prečítajte si: Zimné topánky podľa typu postavy: Čo sa hodí jablku a po čom by hruška nemala siahnuť?

Potom je isté, že nebudete mať takýto kúsok len v šatníku, ale naozaj ho aj využijete. Vždy sa zamyslite nad tým, či ho viete kombinovať aspoň so štyrmi rôznymi prvkami, ktoré máte doma. Pokiaľ je odpoveď áno, je to správna voľba.

- Najčítanejšie -