Presunúť na hlavný obsah

Posteľová revolúcia: 5 tipov, ako urobiť sexuálne dobrodružstvo výnimočným aj po rokoch

Partnerské vzťahy

Ak hľadáte inšpiráciu ako opäť vrátiť vášeň do spálne, stavte na triky, ktoré fungujú. Aj sex po rokoch môže byť vzrušujúci, plný vášne a emócií.

U mnohých párov má sexuálna intimita tendenciu časom slabnúť. Dokonca vraj dvojice, ktoré fungujú v manželstvách viac ako 8 rokov nemajú sex častejšie ako desaťkrát do roka. Takéto vzťahy majú však tendencie zísť do cyklického charakteru. To už samotní odborníci považujú za veľký problém, nakoľko sa v danom zväzku, minimálne jeden cíti pri samotnom sexe nepríjemne alebo trápne. 

1. Urobte zo svojho vzťahu prioritu

Vyhraďte si spoločný čas osamote aspoň trikrát týždenne. Môže to zahŕňať rande, prechádzky, túlenie sa pred spaním, spoločné hobby, kávu na terase, spoločné jedlo, cvičenie alebo čokoľvek iné, čo znamená, že vy dvaja ste spolu sami.

2. Vytvorte a dodržiavajte párové rituály

Párový rituál je zvyk, ktorý vy a váš partner zdieľate. Je jedinečný pre váš vzťah. Môže ísť o tie najobyčajnejšie veci.

Čítajte tiež: Mali sme dokonalý sex, ale jemu to nestačilo: Podvádzal ma so ženou, s ktorou to robí väčšina mužov

Bozkávanie sa pred odchodom do práce a po príchode domov, spoločné čistenie zubov, vtip alebo zvláštny jazyk, ktorý poznáte len vy dvaja. Toto vyzerá jednoducho, ale a to robíte pravidelne, vracia to postupne vášeň do spálne. 

3. Zámerne a pravidelne sa naladzujte na sexuálne dobrodružstvo

Ľudia majú tendenciu čakať, kým sa budú cítiť sexy a až potom začnú so sexom. Problém je v tom, že v rôznych obdobiach vášho života budete mať väčšiu alebo menšiu chuť na sex. Namiesto čakania, zámerne robte veci tak, aby ste sa naladili na sexi vlnu a aby ste si na partnera v tomto smere spravili náladu.

Aspoň raz do týždňa by mal sex iniciovať vždy jeden z dvojice vytvorením atmosféry. Začnite jemnými dotykmi a pokračujte k vrcholu vtedy, keď to ten druhý nečaká.

4. Flirtujte a flirtujte

Počas zoznamovania je flirtovanie na prvej priečke. Zdieľate si pikantné správy, bavíte sa so sexi narážkami, usmievate sa, obliekate sa čo najlepšie, skrátka sa snažíte zaujať svojho partnera. Mnoho párov si povie napokon "ÁNO" a predpokladá, že flirtovanie už nie je potrebné. Avšak to je omyl, flirtovanie je kľúčovým prvkom na udržanie vzájomnej iskry medzi vami. A to je to, čo k samotnému sexu podnecuje. 

5. Pracujte na vašej vášni

Skúšajte nové veci. Hovorte o tom, čo sa vám páči a nepáči. Snažte sa byť romantickejší. Buďte pravidelne nežní, láskaví.

Neprehliadnite: Prežil som s ňou ten najlepší sexuálny zážitok: Nakoniec som zistil, že je to žena môjho známeho

Čokoľvek robíte, pochopte, že intimita v dlhodobých vzťahoch vyžaduje prácu oboch strán. Pokiaľ ste obaja odhodlaní snažiť sa, pôjde to dobre. Aj keď možno sexuálnu krízu prežívate dlhšie. 

Prežívali ste niekedy vo vzťahu sexuálnu krízu?

spolu hlasovalo 314 ľudí

ÁNO
270
NIE
44