Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že naša kríza je zažehnaná, no mýlila som sa: Na jeho narodeniny som u neho našla toto

Sex a vzťahy

Moje manželstvo nie je práve jednoduché. Myslím, že sme si nedopriali viac času a teraz nás to dobieha. Keď som si už myslela, že som kríze medzi nami dala stopku, objavila som niečo, čo ma hlboko sklamalo a neviem, ako sa k tomu postaviť.

Obaja sme do toho vhupli po hlave 

Na začiatku boli Naďa a Roman do seba úplní blázni. To by o nich povedal nejeden, kto ich poznal. Ich vzťah naberal rýchlo na obrátkach. Akoby sa zdalo, že sa dlho hľadali a že je to rozprávka so šťastným koncom pre oboch: „Vhupli sme do toho takpovediac po hlave. Po pol roku randenia som otehotnela, pretože sme to chceli obaja. O tri mesiace neskôr bola svadba. A potom sa nasťahoval ku mne do bytu, ktorý som si kúpila tesne predtým, než som ho spoznala,“ začína svoje rozprávanie Naďa. 

Mohlo by vás zaujímať: Myslela som si, že mám po boku toho najlepšieho muža. Na večeri s priateľmi som sa však dozvedela bolestivú pravdu

Vždy keď to nevedel zvládnuť, len tak odišiel 

No o rozprávke so šťastným koncom nemohlo byť po narodení malého Lukáška ani reči: „Milovali sme ho, ale bol skutočne náročné dieťa od narodenia. Bývali sme hore aj celé noci a nič nepomáhalo. Vtedy začali hádky, vypäté situácie z nedostatku spánku a z toho, že sme si starostlivosť o malé bábätko asi predsa len idealizovali. No najhoršie bolo, že vždy keď to nevedel zvládnuť, len tak si odišiel z bytu a nechal ma tam unavenú s kričiacim dieťaťom samu. Akoby to nestačilo, na druhý deň akoby sa nechumelilo, si prišiel a večer vyžadoval sex. Keď nás Lukáško znova prerušil alebo som nebodaj ja povedala, že som skutočne unavená, neosprchovaná a necítim sa na to, znova sa urazil a odišiel,“ vykresľuje manželovo správanie Naďa, ktorá zrazu pochopila, že si nedopriali viac času, aby sa lepšie spoznali. Manželstvo a dieťa po tak krátkej dobe ich vzťah začali preverovať a jej sa vôbec nepáčil muž po jej boku, ktorý sa na toho predtým nepodobal ani za mak. 

Čítajte tiež: Manželovi som vymyslela na narodeniny darček: Bol to krok vedľa, ktorý odhalil jeho doposiaľ nepoznanú minulosť

Po druhom dieťati som mu pohrozila

Takto to išlo dokola niekoľko mesiacov, než bol malý Lukáško o niečo väčší a konečne lepšie spával. Ibaže do toho nečakane vstúpilo druhé tehotenstvo, s ktorým obaja nerátali, teda nie tak skoro, keď ešte neboli spamätaní z prvého dieťaťa. Keď sa narodila Lilien, bola celkom iná než Lukáško, pekne spávala a bola nenáročné bábätko. Ibaže Romanove správanie sa nezlepšilo. Stále mal veľa práce, vraj chce zabezpečiť rodinu, do toho mal práce na privyrobenie a množstvo slobodných kamarátov, s ktorými začal tráviť všetok zvyšný voľný čas: „Na rodinu mu neostával skoro žiadny čas. Keď som sa chcela o tom s ním porozprávať, povedal mi, že mi to ako matke ide skvele, a že veď žena sa má starať o deti. Neverila som vlastným ušiam. Tak som mu pekne krásne vysvetlila jeho rolu otca a  manžela. Pohrozila som, že ak mi nedá na výber, zariadim sa. Nech si určí priority, lebo ja takto žiť nebudem. Zabralo to... Od tej doby sekal dobrotu, trávil s nami viac času, dokonca sem tam okúpal večer aj deti. V sexe nám to znova klapalo, mala som pocit, že kríza je zažehnaná,“ opisuje ďalej. 

Neprehliadnite: Partnerovi som pripravila dokonalý valentínsky darček, ktorý nás mal posunúť ďalej: Skončilo to však rozchodom

Má milenku, aby zvládol život so mnou a deťmi? 

No onedlho sa Naďa presvedčila, že všetko je inak. Na Romanove narodeniny ho chcela prekvapiť a súčasťou prekvapenia bol aj intímny darček aj s odkazom, ktorý mu chcela dať do jeho auta, kým odíde z práce domov. No v priehradke jeho auta našla niečo, prečo jej zamrzol úsmev na tvári: „Krabička kondómov, pričom ja používam antikoncepciu. Nechápala som, prečo by ma podvádzal, keď sa zdalo, že sme konečne ako rodina šťastní a klape nám to aj vo vzťahu po všetkých stránkach. Bola to doslova studená sprcha. Nepovedala som nič. Naďalej hrám, že je všetko v poriadku a snažím sa byť vzorná matka aj manželka, ale pochybnosti mi nedávajú spávať. Má môj manžel milenku, vďaka ktorej sa ventiluje, aby mohol byť pre zmenu on vzorným manželom a otcom?“ Pýta sa samej seba Naďa, ktorá nevie, čo robiť a do dnešného dňa ho nekonfrontovala, lebo sa bojí pravdy.