Presunúť na hlavný obsah

Keď medzi vašim spoločným šťastím stojí jeho matka: Svokra nám takmer zničila manželstvo, až toto mužovi otvorilo oči

Partnerské vzťahy

Rodinné vzťahy sú niekedy mimoriadne náročné. A oveľa viac, ak sa muž ocitne medzi dvomi ženami, ktoré nadovšetko miluje. Svojou manželkou a matkou. No niekedy je voľba medzi nimi jediným možným riešením.

Natália a Edo sa brali podľa názoru svojich blízkych prirýchlo. Randili spolu sotva mesiac a zasnúbili sa. No a po 10 týždňoch bola svadba. Nie, Natália nebola tehotná a nemali na to ani iný dôvod ako lásku. Jednoducho sa ľúbili. Čisto, nezištne a bláznivo zároveň. No a zo strany ostatných aj príliš emotívne.

Vedeli sme, že s tým nesúhlasia, no človek verí v zmenu

”Jasné, že sme šokovali okolie. Nikto nečakal, že by sme sa brali po takej krátkej známosti. Ale ľúbili sme sa. Najťažšie to brala Edova mama. O jeho budúcej žene mala svoju predstavu a ja som ju žiaľ nespĺňala. Bola som od neho o 7 rokov mladšia, ešte len som končila školu a navyše, nemala som vyštudovanú medicínu tak, ako Edo a jeho rodičia."

"Moja svokra si po boku svojho syna predstavovala vždy lekárku. Inteligentnú, múdru, s titulom MUDr., lebo iný neuznávala. Napriek všetkému sme si povedali ÁNO a verili sme, že aj Edova mama ma časom prijme za svoju.”

Mohlo by vás zaujímať: 13 komnata žien: Pre toto sme ochotné obetovať manželstvo aj rodinu

No to, po čom Natália tak veľmi túžila sa ani náhodou nestalo. Aj keď jej vzťah s Edom bol doslova ukážkový, jeho mama robila všetko preto, aby ich rozdelila. Samozrejme veľmi takticky a diskrétne.

”Hádzala mi polená pod nohy pri všetkom. Nič, čo som urobila, nepovažovala za správne, neustále ma pred vlastným mužom zosmiešňovala a snažila sa ma ukazovať v čo najhoršom svetle. Hoci som to Edovi niekoľkokrát naznačila, povedal mi, že som paranoidná. Nechcel pripustiť, že by bola jeho mama niečoho takého schopná. Mal ju rád, vážil si ju a ja som to samozrejme chápala. No jej správanie sa zo dňa na deň zhoršovalo.”

Prečítajte si: Spoveď ženatých mužov: Toto je dôvod, prečo sa v manželstve obzerajú po iných a dopúšťajú sa nevery

Dlho to nedokázal prijať a nechcel vidieť realitu

Keď sa raz Edo vracal zo služobnej cesty a jeho let mal skorší prílet, nevedel sa dovolať Natálii. Zabudla si totiž mobil v práci. Tak medzičasom zavolal mame, aby po neho prišla na letisko a poprosil ju, nech nechá Natálii doma odkaz. Bývali totiž na jednej ulici. A hoci prikývla, samozrejme to neurobila.

”Prišla som na letisko a zistila, že lietadlo priletelo o dve hodiny skôr. Vrátila som sa domov a tam ma už čakala moja svokra aj manžel. Zostal v šoku, keď zistil, že som nič netušila. To však ani zďaleka nebolo všetko. Svokra nám oznámila, že má prekvapenie. Zaplatila letnú dovolenku. Mal na ňu ísť Edo, ona s manželom a Edova bývalá Táňa - pani doktorka. Vraj vedela, že mám toho veľa v práci, tak preto ma nevolala. Viete, ako zareagoval môj muž? Že veď nevadí, ak budem chcieť ísť, doplatíme si to."

Neprehliadnite: Moja výbušnosť ma takmer pripravila o manžela: Až keď som sa naučila túto vec, mohla som zachrániť náš vzťah

"Vôbec nepochopil, o čo išlo a ako veľmi sa ma to dotklo. V ten večer som sa pobalila a odišla k rodičom. Dva týždne som s Edom nehovorila a potom veci pochopil a prišiel. Konečne si pripustil, o čo jeho mame išlo, len mu to trvalo. Riadne dlho. Takmer nás to stálo manželstvo, no dnes viem, že my dvaja zvládneme naozaj všetko… A po tomto sa moja svokra stiahla do úzadia.”