Presunúť na hlavný obsah

Nasťahovala som si ho do bytu: Po čase som si začala všímať veci, ktoré som predtým cez ružové okuliare nevidela

Sex a vzťahy

Ivana po rozvode neverila, že nájde niekoho, s kým by chcela znova zdieľať svoj osobný priestor. Potom stretla Petra, ktorý sa zdal sa byť ako ten pravý. Bez váhania mu prvá vyznala lásku aj navrhla spoločné bývanie. On v tom však videl len možnosť prechodného pobytu.

Ani som nedúfala, že tak skoro po rozvode stretnem niekoho ako bol on 

Naša známa, volajme ju Ivana, bola po rozvode s Jurajom sklamaná, ale nie zatrpknutá. Na lásku verila, len sa prvýkrát podľa vlastných slov vydávala príliš mladá a napokon sa ich životné ciele zdali byť na míle vzdialené: „Tak sme usúdili, že pôjdeme od seba, avšak ostali sme v kontakte a nezanevreli sme na seba. No neverila som, že už onedlho stretnem niekoho, s kým budem chcieť zdieľať svoj osobný priestor znova,“ priznáva hneď na úvod. 

Mohlo by vás zaujímať: Hľadáte muža na celý život? Potom sa tomuto typu chlapov vyhnite

Nechala som sa namotať ako taká pubertiačka a navrhla spoločné bývanie 

Peter pôsobil od začiatku nenútene, galantne, bol pozorný, rozdával lichôtky, bral ju na výlety a obdarúval len tak: „Viem, už vtedy mi mala v hlave silno blikať žiarovka, že toto asi nebude taká rozprávka ako sa javí... Ale veľa z vás to asi pozná, ružové okuliare sú riadna potvora,“ objasňuje. Bola to Ivana, ktorá mu asi 5 mesiacov po spoločnom randení vyznala lásku, no on jej ju opätoval: „Bola som to dokonca ja, kto mu navrhol spoločné bývanie u mňa, keďže môj byt bol väčší a priestrannejší. Súhlasil, pretože ma vraj miluje a cíti, že toto je to pravé. Nechala som sa namotať ako taká pubertiačka,“ dodáva. 

Čítajte tiež: Syndóm záletníka, ktorému naletí takmer každá: Ak si budete všímať túto vec, vy môžete byť výnimkou

Po čase som si začala všímať veci, ktoré vidíte, až keď s niekým reálne žijete 

Ich spoločné bývanie vyzeralo zo začiatku ako idylka. No potom si Ivana začala všímať veci, ktoré si skutočne všimnete až keď s niekým reálne žijete. Všetky účty platila len ona. On málokedy, niečo málo nakúpil do chladničky: „Objednal pizzu pre seba a svojich kamarátov a ja som to musela zaplatiť. Zajednal pobyt, predĺžený víkend v Tatrách, a zaplatil z mojej karty. Skôr než sa opýtate, áno bola som taká hlúpa, že som mu dala svoj pin. Napokon si začal ku mne/k nám domov vodiť aj dámske návštevy v čase, keď som bola ešte v práci. Bolo to trápne, lebo ma na to upozornila moja suseda, dôchodkyňa. Vraj nech otvorím oči, len ma využíva. Povedala som jej, nech sa stará o seba a uverila Petrovi, že sú to len staré, veľmi dobré priateľky, ktoré mu pomáhajú s predajom bytu a nájdením si lepšej práce,“ prezrádza Ivana ďalej. 

Neprehliadnite: Muži, ktorí sa len s vami hrajú, no nikdy sa neoženia: S týmito na predstavy o bielych šatách zabudnite

Cynik a zbabelec, ktorý to vyriešil listom na rozlúčku

No nakoniec Ivana pochopila, že Peter si z jej bytu urobil len prechodný pobyt. „Raz, keď som prišla večer z práce domov, čakalo ma prekvapenie. List na rozlúčku. Vraj to bolo fajn, ale prestal ma milovať a je čas sa posunúť ďalej. Vraj ďakuje za všetko, čo som pre neho urobila.... Ten cynik jeden a k tomu zbabelec. Nevedel mi to ani povedať do očí, musel utiecť ako taký potkan,“ opisuje na záver Ivana, ktorá si už nabudúce dobre rozmyslí, koho si nasťahuje do bytu

 

- Najčítanejšie -