Presunúť na hlavný obsah

Dátumy na dôležité míľniky vo vzťahu. Kedy by ste mali spolu bývať či mať svadbu?

Partnerské vzťahy

Aj keď sa vraví, že v láske vy sme sa nemali riadiť pravidlami, existujú isté mantinely, z ktorých by sme nemali vybočovať. A má to svoj dôvod!

Spoločné bývanie

Zdieľanie jedného priestoru, bytu, domu - to je pre mnohé ženy ukazovateľom vážnosti vzťahu. Niet divu, že sa tak hrnú do toho, aby so svojou polovičkou bývali. Častokrát však pritom prehliadajú dôležitý fakt - a to, že práve spoločné bývanie môže priniesť nezmyselné hádky, v horšom prípade dokonca aj rozchod. A to bez ohľadu, či je pre vás daný muž ''ten pravý''. 

Podľa odborníkov by sme mali urobiť tento vážny krok minimálne po polroku spoločného stretávania sa. Má to svoje opodstatnenie. Pri zdieľaní jedného príbytku si totiž zrazu uvedomíte, že vaša polovička nie je taká ideálna, ako ste si na začiatku predstavovali - a na to, aby ste to zvládli bez hádok a zbytočných negatívnych emócií, je potreba uvedomovovať si chyby toho druhého (a samozrejme naučiť sa ich prijímať). To sa začína diať približne počas tretieho mesiaca vzťahu, kedy opadá prvotná zamilovanosť a na svojho partnera sa začíname pozerať čoraz realistickejšie. Pozor, niektorým párom to trvá dokonca až rok - a tak sa skutočne s touto voľbou nenáhlite a radšej počkajte.

Prečítajte si: Osudové číslo: Koľkokrát sa musíme zaľúbiť, kým stretneme toho pravého?

Zásnuby/ svadba 

Ideálna doba na uzavretie manželského zväzku neexistuje - a to, že sa po rokoch nerozvediete, nezávisí od toho, koľko sa budete pred svadbou spoznávať. Faktom však je, že tí, čo do manželstva vhupli bez dlhšieho čakania, sú k rozvodu náchylnejší. Dôvod je jednoduchý, svojho partnera väčšinou dostatočne dobre nepoznali. Samozrejme, hlavným dôvodom je, že na svojom manželstve jeden z dvojice, v horšom prípade obidvaja, prestal pracovať.

Nie nadarmo sa hovorí, že by sme po zásnubách mali počkať aspoň rok. V priemere je však ideálny čas (od chodenia až po oficiálne áno pred oltárom) o trochu väčší - a datuje sa na tri až štyri roky.

Deti

Najzávažnejšie a najväčšie rozhodnutie v živote dvoch ľudí. V tomto prípade je číslo najviac menné, nakoľko faktory, ktoré ho ovplyvňujú, sú o čosi silnejšie. To, koľko bude čakať 25-ročná žena sa nedá porovnať s tým, koľko bude čakať 35-ročná žena, nehovoriac o finančnom zabezpečení či momentálnej kariérnej situácii. 

Pre ženy, ktoré ešte nedovŕšili 30-tku, by mala byť podľa prieskumov ideálna doba na to, aby počali s vybraním partnerom dieťa, približne 3-5 rokov. To nám totiž umožňuje nielen dodatočne spoznať muža, s ktorým chcete vychovávať svojich potomkov, ale zároveň aj pripraviť podmienky na to, aby ste svoju ratolesť mohli privítať na tomto svete. Po 30-tke sa tento čas kráti a ženy čakajú v priemere len rok, maximálne dva. 

Neprehliadnite: Zamilovaní muži píšu určité druhy správ: Overte si, či ich dostávate aj vy od svojho drahého

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe