Presunúť na hlavný obsah

Po rokoch som stretla bývalého a dozvedela sa, že ma chcel požiadať o ruku: Ja hlúpa som ten vzťah sabotovala

Sex a vzťahy

Minulosť nikdy nehodíte celkom tak za hlavu, však? Aj v tej Sandrinej sa našiel muž, jej bývalý, ktorého skutočne chcela, avšak ten vzťah sama ukončila. Roky si myslela, že urobila to najlepšie pre seba aj pre neho. Dnes vysvitlo, že sa mýlila a pravdu jej objasnil sám jej bývalý.

Všetko bolo priam idylické, až kým nepadli otázky o našej spoločnej budúcnosti 

Sandra dnes žije v usporiadanom vzťahu, ktorý jej prináša pokoj a uspokojenie. No o skutočnej vášni a hlbokej láske nehovorí, tú už zažila, avšak sama ju stopla: „Bolo to pred piatimi rokmi, mala som 25 rokov, stále mladá, neskutočne zamilovaná. On bol o niečo starší, sexi, milý, vtipný a so skvelo naštartovanou kariérou. Do Sebastiána bolo tak ľahké sa zamilovať. Všetko bolo priam idylické, až kým to nezačalo byť medzi nami skutočne vážne a padli otázky o našej spoločnej budúcnosti,“ objasňuje na úvod Sandra, ktorá sa práve v tom momente vyľakala. 

Mohlo by vás zaujímať: Po rokoch som stretla prvú lásku: Mala som už nového muža, ale jedna vec z minulosti mi predsa len pomotala hlavu

Jeho vysnená pracovná ponuka znamenala pre mňa náš koniec 

Desilo ju, že Sebastián presne vie, čo od života chce. Že si za tým ide stoj čo stoj. Desil ju aj otázkami o tom, kam smeruje ona, čo v živote chce: „V tom čase som sa však stále hľadala, nevedela som, čo presne chcem. Vedela som len to, že chcem to čaro prítomného okamihu práve s ním. No potom ho povýšili a znova až kým neprišla pre neho vysnívaná pracovná ponuka, ktorú len tak niekto v jeho veku nedostane. Vedela som to od začiatku nášho vzťahu. Kvôli nej sa musel presťahovať do zahraničia a ja som v momente, ako mi tú správu zatelefonoval a dodal, že sa musíme porozprávať, vedela, že je koniec. Že to musím ukončiť, pretože v jeho veľkom svete, ktorý sa mu práve otváral, som sa cítila malá a nepodstatná. Bola som presvedčená, že to chce so mnou ukončiť, tak som to ako zbabelec ukončila ja cez mobil,“ opisuje Sandra, ktorá si v tom čase myslela, že urobila najlepšie pre oboch, hoci jej to zlomilo srdce. 

Ostala som ako paralyzovaná, keď prišiel na stretnutie on

Dnes má Sandra 30 a vlastný biznis, čo by nikdy na seba nepovedala. A bola to práve práca, ktorá ich po rokoch spojila. Sandra oslovila marketingovú firmu, pre ktorú Sebastián pracoval ešte v čase, keď boli spolu, kvôli propagácii jej značky. Jednoducho verila tejto firme a rovnako si myslela, že Sebastiána nemá šancu stretnúť, keďže odišiel do zahraničia: „Ostala som ako paralyzovaná, keď prišiel na stretnutie so mnou ako svojou klientkou. Hneď po stretnutí, pri ktorom som neuveriteľne tŕpla, mi prezradil, že si ma ako svoju klientku vyžiadal on sám. Vraj je naspäť v krajine už rok, vraj nakoniec zistil, že život vo veľkom meste mu nepriniesol to, čo očakával a chcel sa vrátiť. Vraj je takto oveľa viac spokojný a šťastný,“ opisuje vývoj udalostí a návrat bývalej lásky do jej života Sandra. 

Čítajte tiež: S manželovým bratom mám spoločnú minulosť, o ktorej až donedávna nevedel: Mlčala som však kvôli tomuto

Jeho pravda mi znova zlomila srdce 

Po stretnutí sa nechala Sandra nahovoriť aj na drink, pretože akosi cítila, že si majú ešte čo povedať. Po pár zdvorilostných frázach a spovedi o tom, čomu sa venujú obaja dnes, sa jej spýtal, prečo ho vlastne nechala. Na rovinu mu aj odpovedala, že ak by to nebola urobila, urobil by to on práve na stretnutí po tej novine o jeho povýšení: „Potom mi vyrazil dych slovami o tom, že ma chcel v skutočnosti požiadať o ruku a o to, aby som s ním odišla. Vraj vo mňa vždy veril, vedel, že sa v mojom vnútri skrýva veľký potenciál a chcel mi ho pomôcť objaviť. Vraj som pre neho tak veľa znamenala a je mu ľúto, že som to celé neprávne pochopila. Je však rád, že sa mi darí.“ 

Neprehliadnite: Hoci ma môj muž nikdy nepodviedol, viem, že v hlave nosí inú ženu: Dá sa s tým však naozaj naučiť žiť?

Možno by som mu bola povedala, že ho stále milujem, ale... 

Sandra sa po jeho vyznaní z citov nezmohla viac na slovo. Chcela mu toho toľko ešte povedať, a možno by to aj bola urobila, keby mu v jednej chvíli nezazvonil mobil, a nebola to jeho snúbenica, ako jej prezradil. Potom sa rozlúčili, ona len dodala, že jej je ľúto, že mu ublížila. No v skutočnosti vedela, že s touto pravdou sa nikdy nezmieri. Že ho milovala a že urobila v návale strachu obrovskú chybu, ktorú bude ľutovať do konca života: „Nemohla som mu povedať, že ho stále aj po rokoch milujem, hoci mám stabilný a pekný vzťah s iným mužom. Už som nebola slobodná a on sa mal ženiť. Nemala som právo mu viac znova zasahovať do života,“ dodáva na záver zronená Sandra. 
 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe