Presunúť na hlavný obsah

Sexting ako nový fenomén: Na čo si však pri ňom dať pozor a prečo môže ísť o tenký ľad?

Partnerské vzťahy

Sexting zasahuje do vzťahov v dnešnej dobe oveľa viac ako kedykoľvek predtým. V čom je však problematický a prečo môže mať negatívny dopad na vzťahy samotné?

Erotický stimul, či tenký ľad?

Zo sextingu sa stáva nový fenomén 21. storočia. Kým niekto ho považuje za dokonalé vdýchnutie novej iskry do vzťahu, pre iných predstavuje nevyspytateľnú záležitosť, ktorej sa treba vyhýbať oblúkom. Posielanie erotických smsiek, fotografií, či videí je pre mnohých tenkým ľadom, no medzi pármi naberá na popularite. Predsa len zapojenie takýchto hier do sexuálnej oblasti jej dáva úplne nový rozmer. Ide o silný erotický stimul, s ktorým dokážete vrátiť vášeň do zväzku aj po rokoch.

Neprehliadnite: Celý rok som sa ho snažila dostať z mysle: Napokon som ho stretla tam, kde by som 

Avšak vo všeobecnosti platí, že tento spôsob sexuálnej rozkoše, preferujú skôr páry, ktoré sa necítia byť príliš zviazané. Zväčša žijú ešte oddelene a stále si doprajú značnú dávku slobody. 

Najznámejšie skratky sextingu

  • 8 - orálny sex
  • CU46 - Stretneme sa kvôli sexu. (See You For Sex)
  • GNOC - Vyfoť sa nahá / ý. Vyzleč sa pred kamerou. (Get Naked On Cam)
  • GYPO - Daj si dolu spodnú bielizeň. (Get Your Pants Off)
  • IWS - Chcem mať sex. (I Want Sex)
  • NIFOC - Sedím nahá / ý pred počítačom. (Naked In Front Of Computer)

Zaujímavé je, že ženy využívajú sexting v značnej miere viac ako muži. Problém nastáva, vtedy ak sa touto cestou vyberiete mimo aktuálny vzťah, čo sa stáva naozaj často.

Virtuálny priestor dáva totiž oveľa väčšie možnosti neverníkom a k podvádzaniu sa tak odhodlajú aj tí, ktorí by to za iných okolností neurobili alebo by sa k nevere uchýlili len v prípade výnimočnej príležitosti. Vo svete sociálnych sietí, však majú túto možnosť 24/7. 

Prečítajte si: Na zoznamke som našla muža, s ktorým som si vedela predstaviť budúcnosť. Nakoniec však nastal len šok

Z prieskumu jednej americkej internetovej zoznamky vyplýva, že sexting je doménou najmä záletných mužov a neverných žien. Zainteresovaní by si mali tiež uvedomiť, že aj súkromne odoslaná intímna fotografia sa ľahko stane verejnou. Nehovoriac o situácii, keď si dotyčný archivuje pikantný obsah a neskôr ho zverejní bez vášho súhlasu. Vždy sa na vec, skrátka treba pozerať z dvoch uhlov. 

Je sexting súčasťou Vášho života?

spolu hlasovalo 715 ľudí

Áno
134
Nie
581

- Najčítanejšie -