Presunúť na hlavný obsah

Sexuálnej turistike podľahlo veľa zadaných mužov: Prečo spia s inými ženami, keď sú vo vzťahu spokojní?

Partnerské vzťahy

V dnešnej dobe množstvo mužov berie ako normálne, ak strávia noc s inou ženou, hoci doma majú fungujúci vzťah. Čo ich k tomu vedie?

Vnímajú to ako sexuálne dobrodružstvo, ktoré sa vlastne neráta

Čoraz častejšie sa stretávame s tým, že aj muži, ktorí sú vo vzťahu, prechádzajú súbežne do románikov. A to aj tí, ktorí majú inak fungujúci zväzok. Hoci sú vo svojej podstate spokojní, partnerka po ich boku im vyhovuje, neváhajú jej zahnúť.

Možno to nazvať aj aj novodobou sexuálnou turistikou, ktorá sa stáva akýmsi fenoménom. Prečo sa to však deje a čo je za tým? Samotná podstata a dôvody vás možno prekvapia. 

"Môžem naozaj potvrdiť, že takýchto dvojíc, či vlastne milostných trojuholníkov je z roka na rok viac. Skutočne muži neváhajú odbehnúť si od svojej polovičky, len aby skúsili niečo iné. Aj keď je ich vzťah funkčný, túžia po nových dobrodružstvách. To sú vlastne chlapi, ktorí sa naozaj boja, že by ich žena opustila a žiadnu inú, ako tú aktuálnu po svojom boku nechcú, no zároveň ich láka predstava zakázaného ovocia."

Neprehliadnite: Bola mojou priateľkou, no nakoniec mi vrazila nôž do chrbta. To, že túži po mojom mužovi, som mohla odhaliť skôr

"Milenka pre nich je naozaj len milenkou. Berú to ako sexuálne dobrodružstvo, ktoré sa vlastne neráta. Nevera v tomto zmysle je pre nich mimoriadne sofistikovaná a všetko robia s absolútnou precíznosťou. Každý svoj krok majú premyslený do posledného detailu, lebo posledné po čom túžia je aby im žena na to prišla. Skrátka je to hra. Na ktorú stavia všetky karty," vysvetľuje psychológ Mgr. Matej Milač.

Mnohokrát majú podvádzané ženy, takéhoto neverníka problém odhaliť roky. Doma sa totiž správa ukážkovo vo všetkých ohľadoch a nemá typické znaky, ktorými možno charakterizovať napríklad chronických klamárov.

Prečítajte si: Prvá láska prerástla až do manželstva. Náš život však ani náhodou nepripomínal rozprávku, ako si všetci mysleli

Daní muži sa snažia zachovať si svoju tvár pre rodinu, no zároveň túžia objavovať. A sex je pre nich hrou, ktorá im dáva pocit slobody a neobmedzených možností.

Dokázali by ste odpustiť neveru, pokiaľ by išlo len o sex?

spolu hlasovalo 1421 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe