Presunúť na hlavný obsah

Pred svojím manželom som mala vzťah: O jeho ukončení som mu nepovedala celkom pravdu

Sex a vzťahy

Karolína sa nepekne poučila na vlastnej chybe. Dnes už vie, že sa neoplatí za sebou nechávať nedoriešené záležitosti a vo vzťahu o to viac. Vždy vás nakoniec dobehnú. Vezmite si ponaučenie z jej príbehu.

Od tohto vzťahu som čakala manželstvo

Karolína tvorila s Lukášom pár už skoro dva roky a veľa si od tohto vzťahu sľubovala. Skutočne ho milovala a cítila sa na manželstvo aj na deti, cítila sa pripravená viesť normálny manželský život. Čakala už len na vyjadrenie dotyčného, po ktorom každý deň prahla čoraz viac, ale nechcela vyzerať ako ten typ ženy, ktorý si takýto sľub od muža vynúti. Chcela počkať, aby to vzišlo od Lukáša, ale ten si dával na čas.

Mohlo by vás zaujímať: Manželovi som nikdy nepovedala jednu vec spred rokov, ktorá súvisela s jeho rodinou: Dnes sa mi to takto vypomstilo

Chcel, aby sme boli pred manželstvom k sebe úprimní

Nakoniec sa to však stalo a jej priateľ Lukáš ju požiadal o ruku. Keďže chceli obaja len malú svadbu, zorganizovali ju pomerne rýchlo a pozvali len najbližšiu rodinu. Z Lukáša sa tak stal jej manžel. No ešte pred manželstvom prišiel sám Lukáš s tým, že by si mali povedať všetky svoje tajomstvá, resp. aby pred sebou neskrývali niečo dôležité: „Lukáš sa mi priznal s tým, že predo mnou mal isté obdobie, kedy ženy striedal doslova ako ponožky a jedna sa do neho aj zamilovala, no on to s ňou skončil a vie, že to nebolo správne, že sa mal zachovať lepšie, ale vtedy bol veľmi zronený zo vzťahu so svojou bývalou, o ktorej som vedela z jeho rozprávania. Bola to riadna harpia, podľa všetkého...“ opisuje ich úprimný rozhovor a Lukášovo vyznanie Karolína.

Č9tajte tiež: Manželka mi tvrdila, že chodí na nočnú smenu: Takto ma vodila za nos, až kým sa jedného dňa neprevalilo, čo robí

Mala som šancu, ale mlčala som, lebo som sa hanbila

Keď prišiel rad na Karolínu, zľakla sa a nepovedala pravdu. Vraj nemá žiadne veľké tajomstvo, mala len jeden vzťah pred ním a ten skončil tak ako mu to už xkrát povedala. „Nebola to však celkom pravda, ale v porovnaní s jeho tajomstvom, moje bolo skutočne veľmi zahanbujúce a ja som sa zrazu zľakla, akoby to vzal, tak som spanikárila a mlčala ako doteraz,“ pokračuje Karolína, ktorá už v tej chvíli vedela, že nerobí dobre, že toto bola jej príležitosť, ale nedokázala mu povedať, prečo nakoniec skončil jej vzťah s bývalým, ktorého ako na potvoru stretla krátko po svadbe a v centre mesta a ledva ju pozdravil. „Tak som pochopila, že mal na mňa stále zlé spomienky a nezmieril sa s tým, že som ho podviedla v čase, keď ma chcel požiadať o ruku práve s mojím súčasným manželom. Lukášovi som vtedy povedala, že som už slobodná, keď sme sa začali stýkať, pretože som k nemu cítila naozaj takú náklonnosť, ako som k bývalému nikdy necítila. Bola som s ním skoro 4 roky, ale už dlho predtým som cítila, že to nie je to pravé. No priznám sa, bola som zbabelá rozísť sa s ním a potom prišiel Lukáš, ktorému som nevedela odolať a cítila som, že on je ten pravý. Takže som bývalého s mojím súčasným manželom podviedla aj fyzicky...“ priznáva sa Karolína, ktorá vie, aký má Lukáš názor na neveru, lebo sám bol bývalou partnerkou oklamaný a podvedený. Práve preto sa mu bála povedať pravdu.

Neprehliadnite: Podviedla som partnera a veľmi sa pre to trápila: Až kým som nezistila, čo urobil on mne

Priznala som, odpustil mi, ale moje klamstvo stále visí medzi nami

Od tohto stretnutia však nemohla Karolína prestať myslieť na svoju chybu z minulosti a tak sa nakoniec manželovi priznala, že ho oklamala a jej vzťah s bývalým sa skončil k vôli jej nevere s ním. Lukáš sa nahneval, vraj vie, že to bývalá urobila jemu a ako sa mohla zachovať tak isto. Vraj kde teraz vezme istotu, že to neurobí aj jemu. „Moje klamstvo mi takmer zničilo sľubne sa rozvíjajúce manželstvo. Hoci sme dnes spolu a manžel mi moje pochybenie aj odpustil, cítim, že to stále visí niekde medzi nami a že len čaká, kedy ho podvediem alebo vymením za iného. Hoci ho stále uisťujem, že sa to nestane. Je to moja chyba  a vlastne má pravdu, len dúfam, že na to jedného dňa prestane myslieť, aby sa celé naše manželstvo netočilo len okolo vymyslenej nevery, ktorú odo mňa podvedome bude stále čakať,“ uzatvára svoj príbeh, z ktorého by sme si mali vziať ponaučenie.