Presunúť na hlavný obsah

Toto sú najčastejšie dôvody rozpadu manželstiev: Dopúšťate sa týchto chýb aj vy?

Partnerské vzťahy

Zdá sa, že v dnešnej dobe končí čoraz viac manželstiev rozvodom. Nemusí to však byť len dobou, ale vecami, ktorých sa mnohokrát dopúšťame a vôbec si to neuvedomujeme. Teda ich dôsledky.

V dnešnej dobe sa čoraz viac mladých párov rozhodne žiť bok po boku bez toho, aby uzavreli manželstvo. Jeho inštitút ako keby strácal na dôležitosti. Vyplýva to azda aj z toho, že veľmi veľa takýchto zväzkov končí rozvodom. Nie je to však úplne pravda. Od roku 2008 má počet rozvedených manželstiev klesajúcu tendenciu. Pre porovanie, vtedy ich bolo 12.675 a a minulý rok 9786. Avšak aj tak je to číslo alarmujúce. Vieto, aké sú najčastejšie príčiny rozvodov? 

Mohlo by vás zaujímať: Šéf mi poslal pozvánku na netradičný večierok: Keď som zistila, o čo ide, chcela som dať okamžitú výpoveď!

1. Rozdielnosť pováh, ktorú prehliadame

Pokiaľ ste si mysleli, že na prvom mieste je nevera, mýlite sa. Práve rozdielnosť pováh je najčastejšie skloňovaní menovateľ, ktorý je zodpovedný za rozpad nejedného zväzku. Mnohokrát je vstup do manželstva zo strany dvojice veľmi náhly, neuvážený a napokon až časom vyplynú na povrch veci, ktoré v počiatočnej zamilovanosti nechceme vidieť. Diametrálne rozdielne povahové črty sú totiž zásadným problémom. Najmä v čase zakladania si rodiny a riešení komplikovanejších životných situácií sa prejavia, či chcete alebo nie. A hoci vrámci vášne to, že ste ako oheň a voda môže byť prospešné, v živote to veľmi veľké dobro nerobí.  V dôležitých veciach by ste sa totiž vždy mali zhodnúť a mali by ste mať jednotný názor. 

2. Nevera

Nie však len fyzická, ale aj mentálna je niečo, prečo sa neváhame rozviesť. Paradoxne, je to dôvod oveľa zásadnejší u mužov ako u žien. Práve oni opúšťajú svoje partnerky, ak na niečo takéto prídu naozaj rýchlo. Mnohokrát si nedajú situáciu ani vysvetliť. Vidia len svoju pravdu a nakoľko sa cítia v tejto situácii veľmi nekomfortne, odchádzajú. Pre mužov je totiž dôvera skutočne mimoriadne podstatná. A ak ju raz stratia, len ťažko si ju u nich získate späť. Zväčša to nechcú ani skúšať. 

Čítajte tiež: Kolegyňa sa miešala do môjho vzťahu: Dôvod, pre ktorý to urobila, mi mal byť jasný hneď od začiatku

3. Strata záujmu 

Strata záujmu je niečo, čo vídať vo vzťahoch veľmi často. Najmä tých dlhodobých. Keď totiž prestanete pracovať na spoločnom šťastí, netrávite spolu dostatok plnohodnotných chvíľ (kúpanie detí, prebaľovanie, či starostlivosť o ne sa neráta), znamená to problém. Je podstatné venovať sa jeden druhému, prejavovať si náklonnosť, nežnosti. Len tak dokážete udržať harmóniu a iskru v mnželstve, ktorá je pre jeho fungovanie kľúčová. 

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som zistila, že môj manžel je homosexuál. Tieto náznaky som ignorovala

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus