Presunúť na hlavný obsah

Osudové číslo: Koľkokrát sa musíme zaľúbiť, kým stretneme toho pravého?

Sex a vzťahy

Stretnúť muža, do ktorého okamžite zamilujete - a on sa zamiluje do vás, to znie ako sen. Bohoužiaľ deje sa len často vo filmoch a realita je skutočne iná.

Zamilovanie sa na prvýkrát, z ktorého vyústi zväzok do konca života, je síce krásna, no málo pravdepodobná predstava. Je veľmi zriedkavé, že osoba, do ktorej sa zaľúbime, je tou, ktorá pri nás aj ostane. Faktorov je mnoho - vyvíjame sa, meníme svoje charakterové črty, správanie, usporiadávame si priority. Aj keď niektorí z nás majú šťastie na to, že majú osobnostný rast ''zarovno'' s partnerom, mnohí si musia prejsť zlomeným srdcom na to, aby našli toho pravého. 

Prečítajte si: Jednoduchý test, ktorý odhalí, či ste si so svojou polovičkou súdení: Odpovedzte na tieto tri otázky a zistite, na čom ste

To, čo dáme, sa nám vracia 

Viacerí odborníci sa zhodujú na tom, že toho správneho partnera zvyčajne nájdeme až na tretí pokus. Samozrejme do tejto štatistiky sa nerátajú aj krátkodobé úlety či trojmesačné vzťahy, v ktorých už od začiatku nevidíme potenciál.

Podľa tejto teórie nám jeden vzťah totiž ublíži a sme v ňom oveľa submisívnejší, nakoľko máme hlavu v oblakoch a veríme, že osoba, s ktorou randíme, je pre nás perfektná. Často kvôli tomu prehliadame fatálne chyby, ktoré nám ubližujú a koniec koncov aj fakt, že naše cesty sú rozdielne. Aj preto mnoho z nás s odstupom času nechápe, ako mohol takýto vzťah fungovať. 

Druhá láska je tá, v ktorej si naopak presadzujeme svoj názor až príliš a sme ostražití, aby sme sa nepopálili. Mnoho z nás je nedôverčivých, žiarlivých, poprípade sa k svojmu partnerovi nesprávajú až s takou úctou, ako kedysi. Samozrejme, správanie v prvom aj v druhom vzťahu môžu byť vymenené a môže sa stať, že prvý vzťah bude tým, v ktorom sme ráznejší. 

Aj práve preto štatistiky a rady odborníkov poukazujú na to, že tretí vzťah je ten, v ktorom je naša ''hladina lásky'' vyrovnaná a vieme odhadnúť silu našej lásky, ale aj sebalásky. K partnerovi sme ústretoví a zároveň dávame dôraz na vlastné potreby, pričom sa žiarlivosť, nedôvera, ale aj iné komunikačné šumy objavujú vo vzťahu čoraz menej. V skratke povedané - na chybách, ako aj našej minulosti sa učíme.

Neprehliadnite: Zamilovaní muži píšu určité druhy správ: Overte si, či ich dostávate aj vy od svojho drahého

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe