Presunúť na hlavný obsah

Veľký vzťahový refresh: Tieto tri veci vám pomôžu obnoviť intimitu a túžbu vo vzťahu

Partnerské vzťahy

Nájsť po rokoch vo vzťahu opäť vášeň je pre mnohé páry, takou malou výzvou. Pokiaľ však chcete ísť v tomto smere inou cestou, skúste sa zamerať na veci, ktoré vám naozaj pomôžu, intimitu rýchlo obnoviť.

V dlhdobých vzťahoch, mnohé páry prechádzajú akousi krízou intimity. Častokrát sa stáva, že vášeň opadne a ako keby dvojica ani nestála o to vrátiť ju do vzťahu späť. Je to však veľká chyba, pretože takýto zväzok je potom skutočne predurčený na zánik. Väčšinou to končí neverou, problémami a minimálne jedným zlomeným srdcom. Tomu všetkému sa však dá predchádzať. Len treba nabrať odvahu a pokúsiť sa o to.

Neprehliadnite: Hoci ma môj muž nikdy nepodviedol, viem, že v hlave nosí inú ženu: Dá sa s tým však naozaj naučiť žiť?

1. Posilnite vzájomnú blízkosť

Na každom jednom vzťahu, v akejkoľvek jeho fáze, treba pracovať. Pokiaľ máte pocit, že vášeň medzi vami je na ústupe, začnite sa o seba vzájomne starať. Je prirodzené, že láska sa časom zmení. Už nie je iba jedným z predpokladov harmonického vzťahu, ale je tmelom, ktorý spája.

To si vždy pripomínajte. Zároveň je mimoriadne dôležité posilňovať vzájomnú blízkosť dotykmi, hladkaním, bozkami, milovaním. Každý deň dajte svojej polovičke najavo, že po nej túžite. V akejkoľvek podobe. 

2. Slová uznania ako afrodiziakum

Každý z nás túži po uznaní a obdive. Bez výnimky. Chceme sa cítiť dôležití, ľúbení, obdiv skrátka pridáva nášmu sebavedomiu a prirodzene sa cítime oveľa lepšie. Navyše je dokázané, že slová uznania pôsobia ako prirodzené afrodiziakum.

Mohlo by vás zaujímať: Po rokoch som stretla prvú lásku: Mala som už nového muža, ale jedna vec z minulosti mi predsa len pomotala hlavu

Preto nimi pri partnerovi nešetrite. Povedzte mu, čo sa vám na ňom páči, čo si vážite a čím na vás v daný deň zapôsobil.

3. Hovorte otvorene o svojich potrebách

Baviť sa otvorene vo vzťahu o svojich túžbach a potrebách je určite dôležité. Aj keď sa to mnohí snažíme vo viacerých ohľadoch potláčať, rozhodne by sme to nemali robiť.

Práve ak sa sústredíme na to, čo potrebujeme a naša polovička o tom vie, posilňuje to vzájomné puto. Z toho je potom len krôčik k tomu, aby sme sa cítili rovnako ako v najväčšej fáze zamilovanosti. 

Snažíte sa na vzťahu neustále pracovať?

spolu hlasovalo 115 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe