Presunúť na hlavný obsah

4 veci, vďaka ktorým dokážete prekonať partnerovu neveru: Počúvajte svoje pocity a nehrabte sa v minulosti

Partnerské vzťahy

Nevera sa stáva súčasťou vzťahov čoraz častejšie. A hoci väčšinou príde nečakane, pokiaľ sa rozhodnete svojej polovičke odpustiť, treba si osvojiť pár rád ako na to. Nebude to najľahšie, no pôjde to.

Mnohé z nás to poznajú na vlastnej koži, iné to precítili vďaka sklamaniam najlepšej kamošky. Jedno však zostáva nemenné. Nevera bolí. V akomkoľvek ohľade. Aj napriek tomu je dokázané, že viac ako 70% párov, dokáže dať takto skúšaný vzťah, opäť dokopy. No šanca, že bude aj funkčný sa znižuje zhruba na polovicu. Ak sa chcete radiť do kategórie tej úspešnejšej, pozrite sa, ako sa s takouto skúsenosťou popasovať. Samozrejme ide to, len to bude chcieť väčšiu dávku odhodlania a trpezlivosti. 

1. Nechajte voľne plynúť svoje emócie

Plačte, ak to tak cítite. Nadávajte, hnevajte sa, urobte scénu. Máte na to plné právo. Čokoľvek vám pomôže vyrovnať sa s vnútornou frustráciou a sklamaním sa počíta. Je veľmi dôležité, aby ste dali svojim emóciám možnosť, dostať sa na povrch.

Neprehliadnite: Hoci ma môj muž nikdy nepodviedol, viem, že v hlave nosí inú ženu: Dá sa s tým však naozaj naučiť žiť?

Až potom totiž budete vedieť prejsť do ďalšej fázy uvedomovania si reality a vlastných túžov, vrámci budúcnosti.

2. Hovorte a pýtajte sa

V druhej fáze je veľmi dôležité pýtať sa. Pokojne svojho drahého spovedajte ohľadom všetkého. Pýtajte sa na to, čo vás zaujíma. Výčitky v tomto prípade skúste vynechať, no otvorene sa bavte o tom, čo chcete vedieť a čo vás zaujíma.

Klaďte otázky priamo na telo. Máte právo vedieť všetko. Teda pokiaľ chcete začať budovať opäť to, čo medzi vami bolo pred neverou. 

3. Prestaňte sa hrabať v minulosti

Keď sa dozviete všetko, čo ste chceli, pricháza tá ťažšia fáza. Túto kapitolu treba uzavrieť a viac sa k nej nemáte vracať. Zabudnite na hrabanie sa v minulosti, negatívnych spomienkach a emóciách, ktoré sa vám s neverou spájajú.

Snažte sa postupne vytvárať si úplne nové asociácie voči partnerovi, na ktorých budete stavať. Uvedomte si, že treba začať z bodu nula. 

4. Odpustenie

Do tejto fázy sa väčšina podvedených dostáva až po štyroch mesiacoch. Tu musíte skutočne vnútorne cítiť, že sa chcete a viete pohnúť ďalej. Kapitolu nevery navždy uzatvárate a sústredíte sa len na vás.

Čítajte tiež: S manželovým bratom mám spoločnú minulosť, o ktorej až donedávna nevedel: Mlčala som však kvôli tomuto

Ono to síce znie jednoducho, no treba si uvedomiť, že to bude proces. Určite však stojí za to, to skúsiť. Teda pokiaľ sa stále milujete, určite. 

Dokázali by ste odpustiť neveru?

spolu hlasovalo 168 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe