Presunúť na hlavný obsah

Svoju budúcnosť som mala nalinajkovanú s týmto mužom: V istý moment som sa však začala zamilovávať do iného

Sex a vzťahy

Adriana mala svoju budúcnosť pevne v rukách. Presne vedela koho si vezme, aj kedy. Bolo to tak už od jej 16-tich rokov, odkedy bola s Tiborom. Čím bližšie však svadba bola a čím viac spoznávala iného muža, tým viac pochybností sa v nej vynáralo na povrch.

Všetko bolo také prirodzené, že ma nenapadlo ani zamyslieť sa 

Adriana bola s Tiborom už od čias, keď boli tínedžeri. Spoločná dedina, spoločná škola, vek, priatelia, rodiny, ktoré susedili a navštevovali sa: „Jednoducho, keď sme sa stali párom, naši rodičia bol spokojní, ja som nadobudla presvedčenie, že takto to má byť. A nebolo na tom nič zlé. Poznala som Tibora ako priateľa, potom ako partnera, prešli sme spolu vysokou školou, zamestnali sa a napokon plánovali svadbu. Všetko to bolo také prirodzené, že ma ani nenapadlo premýšľať nad tým, ako sme sa obaja počas rokov zmenili,“ priznáva Adriana. 

Mohlo by vás zaujímať: Po rokoch som stretla bývalého a dozvedela sa, že ma chcel požiadať o ruku: Ja hlúpa som ten vzťah sabotovala

Jeho návrat ma prekvapil a bol pre mňa príležitosťou 

Adriana sa mala za Tibora vydávať už o necelé tri mesiace. Všetko bolo vybavené, zajednané, zaplatené zálohy. Potom sa stalo, že sa Adriane ozval starý známy z čias, keď spolupracovali v jednej práci počas vysokej školy. On po skončení odišiel doštudovať v zahraničí a vybudovať si kariéru. Teraz sa vracia a snaží rozbehnúť niečo tu doma na Slovensku a chcel vedieť, či do toho nechce ísť s ním: „Bola som z toho prekvapená, že si spomenul práve na mňa. Je fakt, že sme si padli od začiatku do oka, že sme mali aj viac menej rovnaké sny a ambície, len tým, že som ostala doma kvôli Tiborovi, všetko ostatné ustúpilo do úzadia. Teraz som však mala príležitosť byť doma a niečo aj dosiahnuť. Bola som z toho nadšená, to však netrvalo dlho,“ vysvetľuje Adriana ďalej. Keď to totiž oznámila Tiborovi, ten bol voči návrhu, ktorý dostala od Patrika, skeptický. Neveril, že by to vyšlo, nebol mu sympatický ani vtedy ani dnes, vraj je to obyčajný sveták, čo si myslí, že vie všetko. Vraj kde má záruku, že to vyjde, je to riskantné: „Ja som však cítila, že môžem Patrikovi veriť, a že je to niečo, na čo som podvedome vždy čakala, že si nemôžem nechať takúto príležitosť ujsť,“ dodáva Adriana. 

Čítajte tiež: Dva dni pred svadbou som sa rozhodla, že sa nevydám: Nakoniec to skončilo tak, ako som sama neverila, že to môže dopadnúť

Stával sa mi bližším a snúbenec vzdialenejším 

Tak začala navzdory Tiborovmu negativizmu spolupracovať s Patrikom. Trávili spolu veľa času, čo sa mu rovnako nepáčilo. Budovanie nového biznisu sa stalo pre Adrianu odrazu oveľa dôležitejším než ich vlastná svadba. Nasledovali výčitky, nepochopenie a do toho sa stalo ešte niečo: „Patrik sa mi stával čoraz bližším. Bol milý, ochotný, vždy dobre naladený, o všetkom so mnou diskutoval, bola som jeho rovnocenný partner nielen pracovne, ale aj pri konverzácii. Naše vzájomné sympatie začali prerastať v niečo viac. Potom som sa zamyslela, že by sa to stalo aj vtedy, keby nebol odišiel a ostali sme spolupracovať. Zrazu som začala intenzívnejšie vnímať všetky Tiborove negatívne stránky a uvedomila si, že prevažujú nad tými dobrými. Zrazu som pochybovala, či je svadba  s ním aj to, čo skutočne chcem. Chceli to nepochybne všetci naši známi, priatelia a najmä rodina. Ale čo ja?“ prezrádza Adriana, ktorá bola zmätená a nakoniec, hoci to nikto nechápal svadbu zrušila. 

Neprehliadnite: Osudová voľba. Musela som si vybrať medzi dvoma mužmi, ktorých som milovala

Keby sa nebol objavil, bola by som dnes vydatá, ale... 

Všetci samozrejme vinili Patrika, že rozbil ich vzťah. Adriana nemala ani potrebu toto tvrdenie vyvracať: „Nebudem klamať. Keby sa nebol znova objavil v mojom živote, asi by som bola teraz už Tiborovou manželkou. Ale asi to tak malo byť, aby som neurobila veľkú chybu. Ak by vás zaujímalo, či som hneď po zrušení svadby vhupla do vzťahu s Patrikom, tak nie. To by som sa neodvážila. Stále spolu pracujeme a tie pocity sú stále silnejšie. Myslím, že sa do neho veľmi intenzívne zamilovávam, a cítim, že z jeho strany je to rovnaké,“ hovorí na záver svojho príbehu Adriana, ktorá však stále čaká, kedy sa jeden z nich odváži urobiť prvý krok. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe