Presunúť na hlavný obsah

So snúbencom sme sa rozhodli k sebe nasťahovať. Náš vzťah položila jedna vec

Sex a vzťahy

Niekedy máme pocit, že by sme mali postupovať podľa pravidiel a robiť to, čo sa v spoločnosti patrí. Niekedy to však môže byť presne na škodu...

S Kristiánom sme sa spoznali na mojej oslave narodenín. Prišiel totiž ako kamarát známeho, s ktorým som sa v tom čase aktívne stretávala, a tak sme si mali hneď čo povedať. Už od začiatku ma priťahoval, no mala som pocit, že z jeho strany je to trochu inak, a tak som netlačila na pílu. Približne o pol roka na to sme sa stretli v piatok v meste a od toho dňa sme boli takmer v kažodennom kontakte. 

Poi približne dvoch týždňoch ma zavolal na rande a všetko prebiehalo ako z knihy o ukážkovom vzťahu. Po niekoľkých schôdzach sme si povedali, že by bolo fajn skúsiť to spolu. Náš vzťah by sa dal považovať za priemerný, no pokojný a plný harmónie. Nehádali sme sa na maličkostiach, obidvaja sme boli vyzretí a poučení z chýb z minulosti. 

Prečítajte si: Môj muž napísal svojej bývalej, aby dosiahol jednu vec: Totálne ma tým ponížil, dokázali by ste mu to odpustiť?

Rady od kamarátok 

Približne po roku poznali Kristiána všetci v mojom okruhu a ja som sa z nášho vzťahu začala tešiť. Aj keď ma mnohí varovali, že príde útlm alebo akási kríza, my sme to mali opačne. Čoraz viac sme si dôverovali a zdalo sa, že obidvaja chceme od života to isté - usadiť sa. Samotný Kristián mi to dokonca párkrát naznačil tým, že spomínal našu podobnú budúcnosť„Vieš čo, tak o desať rokov tam určite pôjdeme,'' povedal mi na margo luxusnej dovolenkovej destinácie, o ktorej sme sa bavili. Robili sme si srandu, no bolo príjemné citíť, že so mnou ráta do budúcna.

Keď sa na to retrospektívne pozerám, všetko sa to začalo meniť na rozlúčke so slobodou mojej najlepšej priateľky. „Vy ste s Kristiánom ale dosť dlho spolu a ešte nebývate.. veď ho popohnaj, inak to značí, že sa s tebou len tak zahráva a nemyslí na vašu budúcnosť. Urob ty prvý krok,'' huckala do mňa nielen kamarátka, ale aj jej známe. Bola som odhodlaná urobiť to - a do týždňa som Kristiánovi nenápadne vsugerovala spoločné bývanie. Od toho dňa sa to však začalo horšiť. 

Mala som pocit, že sa totiž náš vzťah neposúva tak, ako iných. „Ani do spoločného bývania sa nemal, tak vidíš, musíš mu naznačovať ty, muži nechápu,'' počúvala som opäť zo strany kamarátiek a opäť som počúvla. Spoločné dovolenky, návštevy rodín, spoločný účet... to všetko raz zapríčinilo to, že Kristián vybuchol. Povedal mi, že to už nezvláda a že city ku mne ochladli. Vraj nevie byť s človekom, ktorý ho mení a neustále do niečoho tlačí. Aj keď mi kamarátky chceli dobre, to, že som ich počúvala a porovnávala svoj vzťah s ich, mi ho v skutočnosti zničilo....

Neprehliadnite: Myslela som si, že ma miluje. Potom som sa však dozvedela niečo, čo ma zlomilo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe