Presunúť na hlavný obsah

Išla som zo vzťahu do vzťahu. Až po rokoch som pochopila dôležitú vec

Partnerské vzťahy

Vzťahy nám dokážu dodať pocit bezpečia, opory, lásky, úcty. No napriek tomu by sme sa na nich nemali spoliehať.

Mala som asi 17 rokov, keď som mala svoj prvý vážnejší vzťah. S Romanom bolo síce všetko v poriadku a rozumeli sme si, no už po pár mesiacoch som pochopila, že je to len akýsi druh zábavy a náš vzťah nemá perspektívu. Nechávala som však veci plynúť, bola som mladá, nemala som žiadne plány a odmietala som prijať dočasný diskomfort. 

V tom čase sa v mojom živote objavil ďalší chlap, Kristián. Už od začiatku bola medzi nami chémia, a tak sme sa rozhodli to skúsiť. Rozišla som sa s Romanom a hneď dala dokopy s ďalším chlapom. Všetko vyzeralo ideálne, začali sme spolu bývať, požiadal ma o ruku, no hneď po zásnubách začal náš vzťah upadať. Hádky boli na dennom poriadku, mala som pocit, že si ma dodatočne neváži.. a ani neviem ako, nechala som sa ''zbaliť'' niekým iným. 

Prečítajte si: Všetci ju chceli do postele, ja som s ňou strávil noc: Ráno ma čakal totálny šok, toto by mi nezávidel žiaden muž

Nekonečný kolobeh 

Toto pokračovalo ešte zopárkrát, až kým som nespoznala svojho posledného expriateľa, Nikolasa. Ten sa so mnou len po pár mesiacoch rozišiel a zrazu nastalo v mojom živote prázdno. Po mojom boku nebol nikto, kto by ma zahŕňal darčekmi, láskou, pozornosťou, jednoducho som ostala sama. Zo začiatku som to zvládala celkom obstojne, no už po pár týždňoch som začala panikáriť a cítiť sa nesebavedomo. Mala som pocit, že som zlyhala, že som v situácii, ktorú som nepoznala. Moje kedysi bezstrostné dni sa zmenili na teror, kedy som sa zo spoločnosti stiahla. Nechodila som von, netúžila som spoznávať nových ľudí. Zmenila som sa zo dňa na deň. 

Zašlo to až do stavu, kedy som musela vyhľadať odborníčku. Tá mi odpovedala jasne - bolo chybou, že som šla zo vzťahu do vzťahu a nepoznala samú seba. Začala som na sebe pracovať a sústrediť sa viac na svoj život než to, kto je momentálne po mojom boku. Už sa nenechávam zbaliť prvým človekom ale naopak, uvedomujem si svoju hodnotu....

Neprehliadnite: 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe