Presunúť na hlavný obsah

Čo presne hľadajú muži u ženy: Rokmi sa ich vkus a preferencie takto menia

Sex a vzťahy

Aj u mužov sa vkus na ženy rokmi vyvíja a mení. Na rozdiel od žien, ktoré majú tendenciu s pribúdajúcim vekom hľadať mužov, ktorí sú viac orientovaní na kariéru a rodinu, muži majú tendenciu vyhľadávať skôr osobné kvality u ženy. Čo potrebujete vedieť o mužskom vkuse naprieč rokmi?

Dvadsiatnici sú neistí hráči orientovaní na vzhľad 

Títo muži sú skutočne mladí a nevedia, čo chcú. Ich preferenciou je ako inak vzhľad. Ak si majú vybrať, uprednostnia peknú tvár pred inteligenciou, duchom ženy. Podľa oslovenej odborníčky portálom mindbodygreen.com je jedným z dôvodov, prečo sú mladí muži tak orientovaní na vzhľad to, že majú v tomto veku tendenciu snažiť sa byť hráčmi. Ďalším dôvodom je aj to, že dvadsiatnici nerozumejú ženám ako celku, dokonca možno povedať, že ani sebe, stále sa hľadajú. Majú tendenciu byť neistí, majú pocit, že nemajú žene čo ponúknuť, preto ženu, ktorá za to stojí, radšej odmietnu. 

Mohlo by vás zaujímať: Najnovšie výskumy prekvapili! Je dôležitejšia krása alebo inteligencia?

Tridsiatnici nadobudnú sebadôveru alebo ich prestane baviť zoznamovanie 

U tridsiatnikov sa v tomto veku prejaví niečo ako prepínač. Zrazu im prestane záležať na tom, aby spali s každou ženou. Podľa odborníčky, buď nadobudnú sebadôveru alebo ich začne zoznamovacia scéna nudiť. Uvedomia si, že povrchné vzťahy nie sú to pravé. Začnú hľadať niečo viac než len peknú tvár. Chcú spoločnosť, ženu, s ktorou si skutočne majú čo povedať, ktorá im porozumie, ktorá bude mať rovnaké ciele v živote ako oni. Dokonca ženu, ktorú si vedia predstaviť ako matku svojich detí. Túžia po stabilite. 

Štyridsiatnici preferujú ženu s kariérou alebo neisté mladé dievča 

V tomto veku je „na trhu“ stále veľa mužov, ktorí hľadajú tú správnu ženu. Buď sú rozvedení alebo sú dlhodobo sami. Ak je štyridsiatnik slobodný, môže sa cítiť odmietnutý, osamelý, izolovaný alebo dokonca porazený. Muži preferujú ženu s kariérou. Dôvodom podľa odborníčky je, že mnohí sú ako sme spomínali vyššie rozvedení a kvôli rozvodu majú finančné problémy. Preto hľadajú niekoho, kto im poskytne útočisko, kto je stabilný a istý sám sebou aj svojou kariérou. Tiež muži, ktorí nemajú v tomto veku deti a už ich ani nechcú, majú tendenciu hľadať milé, čestné a predovšetkým bezdetné ženy. Ak však v tomto veku majú muži vážne problémy so ženami, stanú sa zatrpknutými. Veľa z nich si začne kupovať náklonnosť, radi napríklad na rande hovoria o peniazoch. Pre niektorých mužov je to jediný spôsob, ako sa cítia hodnotní. Preto hľadajú neisté mladé dievča, od ktorého očakávajú, že ich bude v ich svetonázore utvrdzovať. 

Čítajte tiež: Tieto ženy sú ochotné ísť do vzťahu len kvôli finančnej istote: Kto sa radí do kategórie zlatokopiek?

Päťdesiatnici hľadajú romantiku a vzťahy s finančnou stabilitou 

Ako prezrádza odborníčka, výskum ukazuje, že väčšina mužov vo veku 50 rokov chce romantiku a vzťahy spolu s určitou finančnou stabilitou. Veci ako vzhľad, kariéra či materská stránka ženy nie sú pre nich dôležité, minimálne nie tak ako kedysi. Dá sa zovšeobecniť, že čím je muž starší, tým viac sa stará o osobnosť ženy a jej finančnú situáciu. Na druhej strane, z pohľadu ženy, ak nie ste finančne stabilný alebo ak nemáte dobrú osobnosť, je pravdepodobnejšie, že s vami takáto ženy nebudú chcieť mať nič spoločné. 

Neprehliadnite: Týchto 5 vecí pridáva starším mužom na atraktivite: Čo ich robí pre opačné pohlavie nesmierne príťažlivými?

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe