Presunúť na hlavný obsah

Čakala som na prsteň, namiesto toho ma čakal šok. Do dnešného dňa mu to neviem odpustiť

Partnerské vzťahy

Nie vždy výjde všetko podľa našich predstáv - a to napriek tomu, že sme o tom presvedčení. Aj práve preto je lepšie neupínať sa na veci a nebrať všetko ako samozrejmosť.

S Patrikom sme sa zoznámili ešte v čase, keď sme boli tínedžermi. Aj keď sme sa isté obdobie nevideli, po vyše 10-tich rokoch bolo príjemné naňho naraziť v meste počas toho, ako som oslavovala s priateľkami. Oakmžite sme sa ako starí známi dali do reči a začali spolu komunikovať. Z písania sa vykľulo pozvanie na rande a z randenia vzťah, ktorý sa zdal ako idylický už od prvého okamihu. 

Prečítajte si: Pred svadbou sme si s partnerom povolili jednu aféru. Dopadlo to však tragicky

Zaslepená láskou 

Randili sme spolu tri roky, keď na mňa začínalo doliehať okolie. Rodina, ako aj priateľky, sa ma neustále pýtali, či máme v pláne svadbu - a či spolu s Patrikom plánujeme budúcnosť. „Neviem, to sa musíš opýtať jeho,'' znela stále moja odpoveď. Aj keď som sa ja snažila prezentovať s nadhľadom, v skutočnosti som žiaden nemala. S Patrikom sme spolu síce bývali, no nezdalo sa, že by sa mal k niečomu viac. A to aj napriek tomu, že sme mali obidvaja tesne pred 30-tkou.

Približne po polroku od prvej otázky som to už nevydržala a začala sa ho pýtať, či si so mnou vie predstaviť budúcnosť. Odpoveď bola stále kladná, no nemala som pocit, že chápe, čo sa mu chcem naznačiť. 

Cez leto sme sa vybrali na spoločnú dovolenku a Patrik sa správal ako pravý romantik. Pripisovala som to mojim okrúhlym narodeninám a v kútiku duše myslela na to, že teraz konečne dostanem vysnívaný prsteň. Zobral ma na večeru, no nič sa nestalo. Zvyšok večera som sa cítila zle, smutne a on nechápal prečo - až kým som mu to nevysvetlila. Jeho odpoveď ma však šokovala.

„Vieš, ešte keď sme spolu prvý rok randili, rozmýšľal som, že sa s tebou rozídem a začal sa stretávať s druhou ženou. Nemali sme spolu nič, no odvtedy som si bol neistý. Teraz však viem, že s tebou naozaj chcem byť, len potrebujem viac času,'' odpovedal mi, čo ma zarazilo. Zhnusil sa mi. Ja som si celý čas myslela, že je všetko v poriadku - a on popritom venoval pozornosť inej žene... po dovolenke sme sa rozišli a do dnešného dňa mu to neviem odpustiť. Kto vie, ak by som skôr vedela, čo mu behá po rozume, mohla som byť teraz zasnúbená za niekoho, kto si mnou je istý...

Neprehliadnite: Tento jeden muž dokázal vo mne vidieť to, čo som nebola schopná akceptovať ja za celý život kvôli iným

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe