Presunúť na hlavný obsah

Môj manžel trávi celé dni preč z domu: Viem, že v tom nie je len práca ako mi tvrdí...

Sex a vzťahy

Miroslava cíti, že v jej manželstve niečo neklape. Jej manžel s ňou a deťmi viac nechce tráviť žiadny voľný čas. Hoci vraví, že má veľa práce a snaží sa ich zabezpečiť, ona vie, že je za tým viac...

Bol to príkladný manžel 

Miroslava a Vladimír sú spolu 5 rokov a vychovávajú dve deti, dvojičky. Hneď po narodení ich detí, bol podľa jej slov manžel úplne skvelý, nápomocný, vždy vedel, čo s deťmi robiť, mal viac trpezlivosti, jednoducho jej ho vtedy závideli všetky priateľky: „O deti sa staral s láskou a pochopením, aj keď v noci nespali a plakali. Dokonca by som povedala, že mal vždy viac trpezlivosti než ja. Bol to príkladný manžel, akého som si vysnívala,“ prezrádza hneď na úvod. 

Nechcela som byť s deťmi pre neho len povinnosť 

O niekoľko rokov neskôr, keď už ich dvojičky chodili aj do škôlky a Miroslava nastúpila späť do práce, sa začal ten kolotoč, kedy na seba prestali mať čas. Alebo skôr jej manžel: „Ja som si ho aj chcela urobiť, ale on nejavil záujem. Vždy sa vyhováral na prácu. Vraj sa nás snaží zabezpečiť, vraj deti, školy, život stoja veľa. Najskôr som sa o neho bála. Nechcela som byť s deťmi zrazu pre neho len povinnosť, ktorú treba zaobstarať. Bála som sa aj o jeho zdravie, keď sa mal tak naháňať,“ hovorí ďalej.  To však ešte netušila, že pravda je celkom inde. 

Mohlo by vás zaujímať: Mal manželku, ale chcel, aby som mu robila spoločnosť na služobkách: Zašlo to však priďaleko, keď mi navrhol túto vec

Pravda však nemohla byť na míle vzdialenejšia 

Ak si myslíte, že v tom bola iná žena, Vladova milenka, mýlili by ste sa. Hoci, sama Miroslava bola istého času presvedčená, že to tak je, že ju podvádza a preto o ňu a o rodinu nejaví záujem, nebolo to tak. Pravda nemohla byť na míle vzdialenejšia: „Pár mesiacov som ho doslova špehovala. Dokonca som kvôli tomu odchádzala aj skôr z práce. No viete, čo robil vo väčšine prípadov? Bol s kamarátmi alebo kolegami z práce na bowlingu, futbale, dokonca raz večer aj na koncerte. Jeden víkend aj na chlapskom záťahu. Všetko pod zámienkou pracovných povinností. A ja hlúpa som ho celý ten čas ľutovala,“ opisuje činy svojho manžela Miroslava. 

Čítajte tiež: Myslel som si, že ona by ma v živote nepodviedla: Mojím pričinením sa však z nej stala neverná žena

Rodinný život viac pre neho nebol 

Nakoniec sa rozhodla, že ho konfrontuje. Na rovinu sa ho spýtala, prečo uteká od nej aj od detí. Prečo voľný čas, ktorý predtým s deťmi rád trávil, teraz radšej trávi s kamarátmi pri poháriku alebo v nejakých hoteloch, v iných mestách, kde bohviečo robí. Jeho odpoveď bola takáto: „Lebo je toho na neho príliš. Pretože sa potrebuje odreagovať, vypnúť, mať čas pre seba. V práci má toho veľa a jediné po čom túži je mať po práci pokoj. Vraj  pri mne a deťoch by si doma neoddýchol, pretože stále niečo potrebujeme. Vraj sa o nás vzorne stará, zabezpečil nás, nič nám nechýba. Že by nám to malo stačiť. Veď sa predsa o deti staral, keď boli celkom malé. To nepopieram, ale rola otca predsa netrvá len dokedy sa mi chce, dokedy vládzem. Aj ja mám veľa dní, keď nevládzem. A musím sa s nimi učiť, hrať, chodiť s nimi na krúžky, venovať sa im. No popritom všetkom som nikdy nezabúdala na neho, na nás,“ vysvetľuje zhrozená Miroslava, ktorej vlastne po jeho vysvetlení došlo, že ho rodinný život nenapĺňa, nebaví, a že v podstate od nich utečie zakaždým, keď sa to dá. 

Neprehliadnite: Môj muž o mňa stratil záujem, tak som si to kompenzovala pri jeho bratovi: Sex so švagrom bol pre mňa najlepší

Samozrejme, že to Miroslava nechce takto nechať, pokúša sa s Vladom opäť spojiť nielen čo sa týka ich dvoch, ale aj ich rodiny. Nechce, aby sa od nich celkom odčlenil, aby si každý žili svoj život. Ona s deťmi a on ako slobodný.