Presunúť na hlavný obsah

Boli sme svoji len niečo cez dva roky, keď začal vypisovať inej žene: Tento dôvod som nečakala

Sex a vzťahy

Vzťah Adely a Jakuba nabral nečakane rýchly spád. Hoci takto rýchlo to prebiehalo možno aj u našich rodičov a starých rodičov, v ich prípade to nebol asi dobrý nápad a mali si na niektoré veci ešte počkať. Adela dnes o tom vie svoje...

Na začiatku to bol sex, ktorý nás spojil 

Adela stretla Jakuba v čase, keď bol pol roka od rozchodu so mladou ženou, ktorá ešte nebola pripravená sa usadiť. Preto ho opustila, pretože on už hovoril o rodine: „Naopak, ja som bola asi v jeho veku, bola som pripravená na všetko, čo chcel aj on. Páčil sa mi, priťahoval ma, na začiatku to bol skutočne asi sex, ktorý nás spojil a nevedeli sme sa jeden druhého nabažiť. Potom sa ma raz pri tom spýtal, či chceme dieťa. Bola som trocha prekvapená, ale nemala som problém vyskúšať, či by to vyšlo na prvýkrát. A veruže vyšlo,“ popisuje rýchle začiatky svojho vzťahu s Jakubom Adela. 

Mohlo by vás zaujímať: Svoj vzťah som ukončila, pretože nenapĺňal moje sexuálne potreby: Pre niekoho povrchné, pre mňa však dôležité

Neurobila som s ním dieťa len z dlhej chvíle 

Ako však hovorí Adela ďalej, Jakub sa jej hneď na začiatku javil ako spoľahlivý, pracovitý muž, ktorý vie čo chce. Takže s dieťaťom nesúhlasila len tak z dlhej chvíle, pretože si veľmi dobre uvedomovala, že dieťa nie je na chvíľu: „Moja staršia sestra už mala dve deti, z toho jedno postihnuté, s ktorým som jej rada pomáhala. Teda s obomi som jej rada pomohla, ale chcem tým povedať, že som si už vtedy uvedomovala, že zabrať dá aj jedno zdravé dieťa, nie tak ešte choré. Jakub bol veľmi pozorný a citlivý aj k sestriným deťom, preto som bola presvedčená, že je ten pravý na založene rodiny a na spoločný život vôbec,“ opisuje Adela, ktorá ešte vtedy netušila, ako veľmi sa mýlila. 

Malo to rýchly spád a vtedy sa začal ten kolotoč 

Po Adelinom oznámení tehotenstva obom rodinám, nabrali veci skutočne rýchly spád. Behom 5 mesiacov absolvovali svadbu, manželstvo, nové bývanie, hypotéku a napokon vytúžený prvý prírastok do rodiny, syna Jakubka. A vtedy sa začal ten kolotoč, ktorý mnohí z nás dôverne poznajú: „Jakubko bol skutočne náročné dieťa od narodenia. Do toho som na neho bola viac menej sama, pretože Jakub začal mať mániu že musí pracovať viac než doteraz, aby nás zabezpečil. Pretože videl, že moja materská v podstate nebola nič moc. Do toho odchádzali každý mesiac peniaze na hypotéku, energie, potraviny, dieťa, lieky kvôli častým Jakubkovým ochoreniam. A do toho všetkého prišla po necelom roku nečakaná správa, že som znova tehotná. Tešila som sa, pretože dieťa je pre mňa dar za akýchkoľvek okolností. Jakub sa mi však čím ďalej začal vzďaľovať, až som tesne pred pôrodom druhého dieťaťa zistila, že si vypisuje s nejakou ženou a posiela jej svoje nahé fotografie. Nemohla som uveriť vlastným očiam,“ prezrádza nepriaznivý vývoj udalostí Adela, ktorá ho nenechala vydýchnuť a v momente ho konfrontovala. 

Čítajte tiež: Až po rozvode som zistil, aký kvietok bola moja bývalá: Zabudol by som na všetko, ale túto jednu vec jej nikdy neodpustím

Vraj si to takto nepredstavoval... no ani ja nie 

No dôvod, ktorý jej prezradil, prečo si vypisuje s inou ženou, prečo mu zrazu nie je dobrá rodina, po ktorej tak túžil, ju skutočne zaskočil: „Najskôr zatĺkal, že nevie, čo tie správy a fotky robia v jeho mobile. Potom, čo som len tak neprestala, sa rozplakal a priznal, že ide len o smsky a fotky, že s ňou v skutočnosti nič nemal, že ma nepodviedol. Keď som sa ho spýtala prečo, odpoveďou bolo, že si to takto nepredstavoval. Vraj to nezvláda, cíti sa sám, že to ide všetko až príliš rýchlo, že už nemá čas na nič, že žije v strese. Tak som mu vysvetlila, čo je to žiť v strese, keď som to ja, ktorá tu spovedá z prípadnej nevery a tesne pre pôrodom jeho, nie naopak,“ hovorí a dodáva, že po tomto ho nechala tak a na druhý deň za ňou sám prišiel a porozprávali sa ako už dávno nie.

Neprehliadnite: Odhaliť neveru sa mi podarilo za sekundu: Som si istá, že veľa žien na to môže takto jednoducho prísť

Musela som mu veci vysvetliť ako malému 

„Musela som mu ako malému vysvetliť, že je to len realita, ktorá ho zaskočila. že to takto nebude navždy. Že hypotéka sa raz splatí, že deti za chvíľu vyrastú a oni budú mať znova viac času jeden na druhého. A kopu ďalších vecí. Či to zabralo neviem, to sa ma opýtajte o pár mesiacov, možno rokov. Zatiaľ seká Jakub dobrotu. Tak dúfam už len kvôli našim deťom, našej rodine, že sa spamätá, hoci ho realita nepríjemne zaskočila,“ dodáva na záver trocha ironicky, ale predsa len s nádejou v hlase Adela. 

 

- Najčítanejšie -