Presunúť na hlavný obsah

Ako mladý som po nej túžil, nakoniec som si vzal inú ženu: Osud nás aj tak znova spojil

Sex a vzťahy

Roman bol do Saši zamilovaný už od čias, kedy bola ako dieťa najlepšou priateľkou jeho sestry. Vždy bol však presvedčený, že nemá u nej šancu a keď všetci dospeli, išli si svojou cestou. Po rokoch si však osud zaumienil, že si k nemu Saša opäť nájde cestu.

Bola stelesnením bohyne, ktorej sa jednoducho nevyrovnám 

„Bola krásna, bláznivá, impulzívna, jednoducho inšpiratívna. V mojich tínedžerských časoch bola stelesnením bohyne, ktorej sa jednoducho nevyrovnám. Preto som sa nikdy ani nevyjadril, ostala mojou platonickou láskou až dodnes,“ spomína si na Sašu, najlepšiu priateľku jeho sestry Magdalény, Roman. Ako mladý jej bol veľmi nablízku, videl ju v škole a po škole znova u nich doma. Z času na čas sa mu prihovorila, mal pocit, že dokonca s ním flirtuje a uvedomuje si tú moc, ktorú nad ním má. Potom dospeli, išli na vysoké školy a so sestrou zostali viac menej v telefonickom a mailovom kontakte, Keďže Saša nakoniec odišla do zahraničia, kde sa vydala. 

Mohlo by vás zaujímať: Bola som mladá a hlúpa: Myslela som si, že dieťaťom s cudzincom si poistím skvelú budúcnosť

Vo svojej manželke som sa skutočne mýlil 

Roman stretol na vysokej škole Helenu, ktorá bola podľa jeho sestry direktívna a namyslená ženská, ktorá ho chcela len uloviť, pretože videla, že má hlavu, a že jej zarobí peniaze: „Jej alová sa ukázali nakoniec ako pravdivé. Vo svojej manželke som sa skutočne mýlil. Porodila mi dve deti a bola čím ďalej tým náročnejšia, až to vyvrcholilo nepekným rozvodom, v ktorom sa dokonca vzdala vlastných detí. No o majetky a peniaze, ktoré som zarobil, bojovala bývalá ako o život. Smutné, ale som rád, že sme sa jej aj s deťmi zbavili,“ podotýka Roman, ktorý má tento život po boku manželky za sebou a sústreďuje sa len na svoje deti a ich budúcnosť

V momente sa mi z jej príchodu rozbúšilo srdce ako tínedžerovi 

„No vždy, keď uspím deti a pripravím všetko čo treba na ďalší deň, vyložím si chvíľu nohy a premýšľam. Pritom si spomeniem práve na Sašu. Čo asi robí, ako sa má, ešte vždy som po nej túžil. Potom sa stala tá neuveriteľná vec. Jedného dňa, keď prišla sestra na návštevu, len tak medzi rečou poznamenala, že sa jej po dlhom čase ozvala Saša, že sa vracia domov zo zahraničia, natrvalo. Vraj sa rozviedla a chce začať nový život tu doma. Tam ju nič nedrží. V momente sa mi rozbúchalo srdce ako tomu tínedžerovi spred rokov,“ priznáva Roman, ktorý bol nakoniec pozvaný na večeru, ktorú jeho sestra usporiadala u seba doma na Sašine privítanie. 

Čítajte tiež: Na dovolenke som stretla starú lásku: Odniesla som si suvenír, ktorý môj muž doteraz považuje za svojho syna

V jednej chvíli  mi prezradila, že som premárnil svoju šancu 

Roman sa teda napokon stretol so Sašou zoči voči. Večera prebiehala skvele a všetci spomínali aj na staré časy, ktoré spolu prežili. Potom odskočila Romanova sestra uspať deti a oni dvaja osameli, nakoľko Roman mal u seba doma opatrovateľku pri deťoch: „V jednej chvíli sa mi pozrela Saša do očí a povedala, že vie o tom, aké pocity kedysi vo mne vzbudzovala. Vraj by ju zaujímalo, prečo som sa nikdy nevyjadril. Ostal som v šoku, no po chvíli som sa spamätal a povedal jej pravdu. Ako som si myslel, že niekto ako ona by sa nikdy nezamiloval do niekoho ako on. Na čo Saša len poznamenala, že je to škoda, že premárnil svoju šancu. Usmiala sa a odišla k sestre, ktorá sa vracala od detí,“ prezrádza Roman o vývine udalostí. 

Láska na druhý pokus 

No netrvalo dlho a začali sa stretávať čoraz častejšie, dokonca si Saša našla prácu blízko tej jeho a chodievali na spoločné miesto na obed. Nakoniec začali spolu obedovávať a potom sa čakať po práci: „Nakoniec som ju pozval na skutočné rande, potom ďalšie a ďalšie, až som sa odhodlal  zoznámiť ju so svojimi deťmi, ktoré si ju časom zamilovali rovnako ako ja, keď som bol tínedžer. Dnes sme oficiálne spolu dva roky a myslím, že je čas urobiť ešte ten posledný krok, ktorým sa stane mojou už navždy aj pred ostatnými,“ dodáva tajomne a s víziou šťastnej budúcnosti Roman, ktorému nakoniec jeho platonická láska, Saša, dala druhú šancu. Tentoraz nezaváhal. 

Neprehliadnite: Celý rok som sa ho snažila dostať z mysle: Napokon som ho stretla tam, kde by som nečakala

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe