Presunúť na hlavný obsah

Moja manželka sa celkom prestala o seba starať: No až keď urobila túto jednu vec, začal som zvažovať rozvod

Sex a vzťahy

Náš známy nám porozprával príbeh o svojom manželstve, ktorý ho doviedol až k tomu, že začal zvažovať rozvod. Hoci by sa to niektorým ženám zdalo povrchné či malicherné, dokonca aj jemu samému, na druhej strane mu dáme tak trocha aj za pravdu.

Najskôr ma očarila na manželke krása

Náš známy, volajme ho Viktor sa zoznámil so svojou manželkou, keď pracovala v beauty salóne, čo je celkom paradox vzhľadom k poslednému vývoju udalostí v ich vzťahu: „Priznávam sa, že to prvé, čím ma upútala, bol práve jej vzhľad. Bola to jednoducho krásna žena, ktorá sa evidentne o seba starala, ale tým primeraným, nie prehnaným spôsobom. No postupom času ma začala fascinovať aj jej zapálenosť za vec, jej spôsob premýšľania, jednoducho vždy mala odvahu robiť veci, ktoré chcela,“ opisuje Viktor začiatky ich vzťahu. 

Mohlo by vás zaujímať: Túto jednu vlastnosť by si ženy po vstupe do manželstva mali zachovať: Pre mužov je nesmierne dôležitá

Manželka zmenila prácu a odvtedy sa mi začala meniť pred očami

Po nejakom čase Viktor presne vedel, že túto ženu si chce vziať za svoju manželku. A tak sa aj stalo. Prvé mesiace boli naozaj idylické a užívali si ich obaja. Neskôr však jeho manželka zmenila prácu, rozhodla sa odísť z beauty salónu, pretože ju k tomu vedie jej vnútorné presvedčenie: „Nič viac mi  nepovedala a ja som to rešpektoval. Napokon začala pracovať pre jednu organizáciu, ktorá sa zaoberala zdravým životným prostredím, ochranou zvierat a podobnými vecami a ja som to dokonca považoval za veľmi ušľachtilé. Vôbec mi neprekážalo, že zarábala menej, stačilo že ju to robilo šťastnou a napĺňalo. Avšak po čase sa mi vďaka tejto práci začala meniť priamo pred očami, ale bohužiaľ k horšiemu. Konkrétne mám na mysli jej vzhľad,“ objasňuje náš známy, na ktorom bolo vidieť, že sa hanbí, že to musí priznať, pretože aj jemu sa to javí povrchné. 

Čítajte tiež: Zmenila som kvôli nemu celý život a on ma podviedol: Táto skúsenosť ma však naučila jednu vec

Napokon sa celkom prestala o seba starať 

Jeho manželka sa pod vplyvom nových informácií a ľudí, s ktorými sa v práci stretávala, prestala o seba úplne starať. Začalo to tým, že prestala chodiť ku kaderníčke a nechala si svoje prirodzené vlasy. To však jej manželovi vôbec neprekážalo. No potom si prestala holiť podpazušie, nohy aj nakoniec intímne partie. To sa mu už ako mužovi prestalo páčiť a začal jej to aj vyčítať: „Zakaždým to však skončilo hádkou a tým, že ja tomu vôbec nerozumiem a že robí len to, čo pokladá za správne pre tento svet. Že ak mi tak veľmi záleží len  na jej predošlom vzhľade, potom ju asi nemilujem. Priznám sa, tým ma umlčala a cítil som sa previnilo, že som povrchný. Miloval som ju, ale áno, chcel som späť tú ženu, ktorá sa o seba starala a ktorá ma priťahovala,“ dodáva ďalej. 

Hoci jej Viktor už viac nič nevyčítal je celkom zvláštne správanie ovplyvnené jej novou životnou filozofiou sa ešte viac stupňovalo. Prestala používať dezodoranty, svoj obľúbený parfém, a takmer všetky svoje šaty a topánky darovala charite. Nechala si len pár kúskov, ktoré nosila stále dokola: „Dokonca vlastná rodina sa ma vypytovala, čo som to ja s ňou urobil, či ju vydeľujem s peniazmi, prečo sa z nej zrazu stala takáto žena, akoby som ju ja toho všetkého zbavoval,“ vysvetľuje. 

Neprehliadnite: Jedna vec, ktorá nám bráni v odchode od partnera: Kvôli tomuto veľa z nás zostáva v nefunkčnom vzťahu

Posledná kvapka a spomenutý aj rozvod

Hoci toto správanie už bolo na Viktora príliš, skutočná čerešnička na torte ho čakalo jedného dňa, keď prišiel domov zo služobnej cesty. Ešte predtým, než otvoril dvere ich spoločného bytu, susedia sa mu začali sťažovať ešte pre, že z ich bytu sa ozýva vo dne, v noci neustále kňučanie. Keď otvoril dvere, pochopil... Jeho manželka zatiaľ čo bol preč, premenila ich spoločný byt na hniezdo záchrany pre opustené mačky. „Vtedy som to nevydržal spýtal sa jej, či sa už celkom zbláznila, ako chce takto žiť. Dokonca som jej v afekte povedal, že ak s tým neprestane, požiadam o rozvod. Taký som bol z jej správania zúfalý,“ podotýka Viktor. 

Celé to dopadlo tak, že Viktor sa na čas odsťahoval, no nič sa nezmenilo, aj keď na svoju manželku naliehal. Hoci slovo rozvod vyslovil v afekte, nakoniec ho naozaj reálne zvažuje, hoci svoju ženu stále miluje, no už jej správaniu viac nerozumie.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe