Presunúť na hlavný obsah

Najväčšia ženská sila aj slabosť v jednom: Práve táto črta nám vo vzťahu môže pomôcť alebo naopak uškodiť

Sex a vzťahy

Nepochybne existuje viac vlastností, ktoré sú na žene pre muža príťažlivé aj odpudzujúce zároveň. No jedna, dovolíme si tvrdiť tá najväčšia, je pre mnohých z nich skutočným strašiakom. V čom sa teda skrýva podľa nás najväčšia ženská sila a slabosť v jednom?

Ellin príbeh je  dôkazom a príkladom

Naša známa, volajme ju Ella, sa nám zdôverila so svojím príbehom, v ktorom hrala hlavnú rolu jej emancipácia a tak povediac životashopnosť. To bola jedna z jej najvýraznejších čŕt, ktorú som jej ja sama závidela, pretože bola taká praktická, vedela si poradiť v každej situácii, jednoducho sebestačná. Paradoxom bolo, že práve Ellina nezávislosť, sebestačnosť či finančná sloboda, ktorú si nadobudla vlastnou drinou, boli tým, čo na začiatku jej vzťahu s mužom, o ktorého mala naozajstný záujem, ho na nej priťahovalo. „Presne to mi aj hovoril. Že je rád, že stretol takú silnú, sebestačnú ženu, ktorá sa vie životu postaviť zoči voči. Mne to samozrejme lichotilo. No po nejakom čase sa začal správať naozaj zvláštne až bolo nakoniec očividné, že mu môj úspech v práci a možnosť dovoliť si kúpiť mu viac než on mne, začali byť tŕňom v oku. Dovolím si tvrdiť, že ho k tomu začali nabádať jeho priatelia, ktorí si z toho robili posmešky, a on sa preto cítil nepríjemne Avšak, ak by bol aj on nezávislý od nich a silný, potom by ich uzemnil a mohli sme pokračovať v našom dovtedy krásnom vzťahu,“ objasňuje situáciu naša čitateľka Ella, s ktorou sa nakoniec dotyčný rozišiel. 

Mohlo by vás zaujímať: Žena, ktorej žiaden muž neodolá: Týmto ho očaríte okrem krásy na celý život a bude stáť pri vás

Ženská sila aj slabosť v jenom 

Ellina najväčšia ženská sila sa skrýva v tom, že je to silná, sebestačná a nezávislá žena, ktorá sa  vie o seba postarať. Táto jej vlastnosť, osobnostná črta či šikovnosť môže byť však aj tým, čo sa nakoniec môže u dotyčného muža javiť ako slabosť. Slabosť v tom, že sa cíti ňou, jej silou ohrozený. Pretože, či chceme alebo nie, aj dnes ešte existujú muži, ktorí chcú byť vo vzťahu k žene tými, ktorí zabezpečia, vedia sa postarať, byť tými alfa samcami. Svoju partnerku s rovnakou črtou, silou potom berú aj ako konkurenciu.  

Čítajte tiež: Príbeh Popolušky: Izabela prežila túto rozprávku na vlastnej koži, zistila však, akú trpkú príchuť môže život mať

V mnohom to závisí aj od muža 

Ellin príbeh nám ukázal, že hoci niektorí muži po takejto žene túžia a obdivujú ju, dokonca by ju mali radi po svojom boku, v skutočnosti, v reálnom vzťahu im to po čase môže začať prekážať. Dokonca byť dôvodom na rozchod. Je to teda dvojsečná zbraň, avšak ako to správne naznačila aj Ella vo svojom rozprávaní, v mnohom to závisí práve od muža, od jeho osobnosti. Ak je vyspelý, rozumný, emocionálne stabilný, potom by mu toto rozhodne nemalo prekážať. Práve naopak, mal by sa takouto ženou po svojom boku len hrdiť. Ten jej to nedokázal, ale Ella verí, že nájde takého, ktorý túto jej vlastnosť bude vnímať jedine ako pozitívum, len ako jej ženskú silu, nie slabosť.

Neprehliadnite: Kód šťastia: Takto dokážete zachrániť aj krachujúci vzťah, ak vám na tom druhom skutočne záleží

- Najčítanejšie -