Presunúť na hlavný obsah

Táto jediná vec dokáže zničiť váš vzťah, žiaľ pochopila som to príliš neskoro: Ruku na srdce, robíte ju aj vy?

Feminity

Jedna jediná chyba dokáže zničiť aj dlhoročné manželstvo. A pritom ju bežne mnohé robíme. Izabela to však zistila naozaj neskoro. V čase, keď bol jej muž už v náručí inej.

Izabela nemala príliš šťastie v láske. Roky trvlo, kým sa dostala z prvého nevydareného vzťahu. Do toho nového vhupla celkom nečakane, avšak o to intenzívnejšie. Poznačená minulosťou a neverou ex - priateľa, mala však problém veriť akémukoľvek mužovi. 

Neprehliadnite: Môj muž sa zamiloval do mojej dcéry z prvého vzťahu: Keď som na to prišla, zachovala som tak, ako to nikto nečakal

Láska s trpkou príchuťou

A Alan nebol výnimkou. Napriek tomu, že ju ľúbil čisto, nezištne, ona sama to tak nevnímala. ”Mala som strach. Strach z toho, že ma podvedie, vymení za ”mladší model”, jednoducho to, čo sa stalo kedysi sa na mne podpísalo.” Práve preto Izabela neustále Alana kontrolovala. Musel jej hlásiť kam ide, s kým ide, kedy sa vráti. Pravidelne mu prezerala mobil, volala jeho kamarátom keď meškal a urobila scénu vždy, keď sa jej neohlásil. Správala sa k nemu ako k malému chlapcovi. Chcela ho mať neustále pod kontrolou a to aj v čase, keď už boli manželmi. Alan veril, že s príchodom detí sa to zmení a Izabela mu začne konečne dôverovať. No stal sa pravý opak. 

Prečítajte si: Ľudia narodení v tomto znamení sa najčastejšie rozvádzajú: Ako ste na tom vy?

Keď vás zaslepí žiarlivosť, nemôže to skončiť happyendom

Všetko nabralo ešte horší spád. Jej ”vyšetrovanie” sa stupňovalo a bola doslova posadnutá tým, že chcela vedieť o každom jeho pohybe. No popri svojom strachu zabúdala na to, že mužovi sa treba aj venovať. Neprejavovala mu žiadnu náklonnosť, zabudla na bozky, či akúkoľvek intimitu medzi nimi. Neustále ho zahŕňala výčitkami. ”Mala som pocit, že si ho musím strážiť, inak nás opustí. Uznávam, že som neoceňovala to, čo pre nás robí, nedávala som mu pocítiť, že ma priťahuje, jednoducho som sa cyklila vo svojom strachu. Dnes už viem, že je to to najhoršie, čo žena môže urobiť. Každý muž potrebuje určitú dávku voľnosti, aby mohol dýchať. A ja som mu ju nedala.” Stalo sa totiž to, čoho sa Izabela najviac bála. Alan sa zaľúbil. Do kolegyne, ktorá vyzeral oveľa horšie ako jeho žena, no dávala mu presne to čo poteboval. Pochopenie, uznanie a lásku. ”Keby som mohla vrátiť čas, správala by som sa úplne inak, žiaľ viem, že už je neskoro. On je šťastný. No nie po mojom boku. A to ma mrzí najviac.”

Kontrolujete aj vy svojho partnera?

spolu hlasovalo 352 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe