Presunúť na hlavný obsah

Vzala som si človeka, o ktorom som vedela veľmi málo: To, čo sa mi na ňom tak páčilo, bolo zrazu inak

Sex a vzťahy

Niekedy sa nám stane, že to, čo sa nám na mužovi javí ako dobrá vlastnosť, bude po dlhšom spolužití dôvodom, pre ktorý s dotyčným človekom už nebudete chcieť viac zostať. To je aj Laurin prípad, pretože si jednoducho vzala muža, o ktorom vedela tak žalostne málo...

Pre Lauru bol Paľo po rade neúspešných vzťahov skutočnou výhrou v lotérii, v ktorú snáď ani nedúfala. Preto bola taká odhodlaná vziať si ho, hoci predtým nielenže spolu ani nežili, ale sa skutočne ešte len spoznávali. Dnes vie, že to bola ďalšie chyba, čo sa týka jej ľúbostného života: „To, čo ma na začiatku na ňom priťahovalo, bola len pozlátka a ja som v manželstve začala odkrývať jeho skutočné ja, ktoré sa mi vôbec nepáčilo,“ priznáva na začiatok naša čitateľka Laura.

Mohlo by vás zaujímať: Moment, ktorý odhalil, akého muža mám v skutočnosti pri sebe: Čakala ma tvrdá rana pod pás od najbližšieho

Svojím rozmaznávaním si ma v podstate len kupoval

„Nikdy som nemala šťastie na muža, ktorý by si ma rozmaznával ako princeznú. Priznám sa, na začiatku to bolo jedno z toho, čo ma na Paľovi oslovilo. Možno to znie malicherne a hlúpo, ale ja som sa cítila vďaka jeho darčekom jedinečne. Akoby mu skutočne na mojom pohodlí záležalo a kládol ho pred svoje. Keď sme sa však vzali a nejaký ten čas spolu už aj žili, dával mi dosť jesne najavo, koľko za darček zaplatil, a že si ho preto musím ešte viac vážiť. Dokonca raz mi otvorene povedal, že to ja som náročná a on svoje ťažko zarobené peniaze nemieni míňať na moje hlúposti. Pritom som ho o žiadnu z nich nikdy nežiadala ani neprosila,“ objasňuje Laura.

Jeho uhladenosť a elegancia boli v skutočnosti pretvárkou

Lauru Paľo na prvý pohľad zaujal aj vďaka svojmu vystupovaniu. Vyžarovala z neho akási elegancia a uhladenosť a ju to, ako keby upokojovalo a zároveň neskutočne vzrušovalo. Neskôr však prišla na to, že nie je všetko zlato, čo sa blyští: „Počas nášho spolužitia som prišla na to, že v skutočnosti sa rád vyjadruje vulgárne, dokonca na svojich známych a priateľov a o nejakej elegancie a uhladenosti už nebolo ani slychu. No akonáhle sme šli do spoločnosti bol zase samá elegancia. Viem, že človek si v súkromí pred svojimi aj ponadáva, ale to, čo predvádzal on, bolo už skutočne za hranicou slušnosti,“ prezrádza na svojho ešte stále manžela.

Čítajte tiež: Spali sme spolu len raz a ja som si nevšimla túto jednu vec, ktorú spravil: Neviem, čo si mám o tom celom myslieť

Jeho sprevádzanie všade bolo časom otravné, až chorobné

Ďalšou z vecí, ktoré sa Laure na Paľovi páčili bolo, že ju všade sprevádzal, robil jej doslova taxík a ona to veľmi oceňovala, lebo sama nemala auto a dokonca ani vodičák. No v manželstve boli chvíle, keď by privítala aj obyčajnú dlhšiu cestu autobusom, aby bola chvíľku sama so sebou. Nakoniec nadobudla pocit, že ju stále všade sprevádza, lebo ju chce mať pod kontrolou. „Vrcholne nepríjemne mi bolo zakaždým, keď so mnou sedel na gynekologických prehliadkach alebo sa objavil pri mne, keď som bola na káve s priateľkou,“ dodáva.

Jeho sebavedomie v mojej spoločnosti rástlo, zatiaľ čo v spoločnosti výrazne upadalo

Zakaždým, keď bol Paľo s Laurou sám doma alebo len oni dvaja na večeri vonku, tváril sa veľmi sebavedome, až povýšenecky. „No keď som ho ako manželka začala sprevádzať na firemnom večierku alebo na inej udalosti, kde sme sa ocitli medzi jeho kolegami alebo nadriadenými, bol zrazu celkom maličký. Mala som pocit, akoby si pri mne niečo dokazoval, keď pri iných nemal na to odvahu,“ vysvetľuje Laura.

Neprehliadnite: Muži s veľkým egom: Niečím nás priťahujú, avšak ani jedna z nás by si takého nechcela vziať a to z tohto dôvodu

Laura v konečnom dôsledku zistila, že ani za mak nepoznala muža, ktorého si vzala a teraz nevie, ako vycúvať z manželstva, v ktorom nedokáže obdivovať ani jednu manželovu vlastnosť: „Realita je taká, že ma už odpudzuje a irituje všetko, čo povie a urobí,“ dodáva na záver.

- Najčítanejšie -